Марія Музичук «вибила» китаянку

Студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук після поразки у першій партії від китаянки Жанг Ксявен, яка виступає за Канаду, впевнено взяла реванш у наступній партії, а на тай-брейку у рапіді остаточно деморалізувала суперницю й пробилася до 1/16 фіналу чемпіонату світу у російському Сочі.

На цій стадії турніру молодша з сестер Музичук Марія гратиме із лідером польських шахів Монікою Сочко. Її старша сестра Анна Музичук (випускниця ЛДУФК) після перемоги над алжиркою Аміною Мезуд (1,5:0,5), у 1/16 фіналу зустрінеться з чемпіонкою світу серед дівчат до 20 років, юною зіркою російських шахів Алєксандрою Гарячкіною, яка у першому колі обіграла у тай-брейку найсильнішу вірменську шахістку Лілі Мкртчан.

Іншим двом українкам, які пробилися до 1/16 фіналу, жереб назвав таких суперниць: Інні Гапоненко – екс-чемпіонку світу болгарку Антуанету Стефанову, Анні Ушеніній – лідера французьких шахісток Марію Себаг.

Перші партії відбудуться 20 березня. Чемпіонат світу за нокаут-системою триватиме до 7 квітня.