Марія Музичук відстоюватиме титул у Львові?

Новоспечена чемпіонка світу з шахів, студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук має всі шанси відстояти свій чемпіонський титул у місті Лева.

Українська сторона має ще два-три тижні для того, аби подати заявку на проведення матчу за титул чемпіонки світу з шахів. Про це заявив президент Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ) Кірсан Ілюмжинов під час офіційного візиту у Львів. Йдеться про матч між українкою Марією Музичук і триразовою чемпіонкою світу, першим номером світового рейтингу китаянкою Хоу Іфань.

За словами Кірсана Ілюмжинова, на проведення матчу поки претендує лише Китай – заявка від цієї країни, підкріплена гарантіями уряду, вже лежить на його столі. Проте він вирішив продовжити дедлайн подачі документів і дати шанс Україні та Львову зокрема поборотися за те, аби стриянка Марія Музичук відстояла звання чемпіонки на рідній землі.

«Я, як президент ФІДЕ, підтримую усі країни. Але в Китаї ми вже проводили дуже багато шахових подій. Натомість у Львові могла би відбутись перша в історії України такого рівня шахова подія», – зазначив Кірсан Ілюмжинов.

Разом із тим, він наголосив, що це його особиста думка – є ще відповідна комісія і комітет, які приймають рішення. Що важливо, свій голос президент ФІДЕ пообіцяв віддати Україні.

Коли може відбутися двобій за корону між Марією Музичук та Хоу Іфань, президент ФІДЕ прогнозувати не береться. Каже – все залежатиме від того, в якій країні і в якому місті пройде матч.

«Однозначно, Федерація шахів Львівщини як і Федерація шахів України, зроблять все можливе, щоби цей матч відбувся саме у Львові. Ми готові працювати і сприяти тому, щоби все відбулось на відповідному рівні», – пообіцяв Президент Львівської обласної шахової федерації Тарас Керницький.

Своєю чергою керівництво міста та області також задекларувало цілковиту підтримку проведенню матчу у Львові та заявили, що докладуть зусиль, аби заявка до ФІДЕ таки була подана вчасно.

www.portal.lviv.ua