Марія Музичук виграла у Наталії Погоніної другу партію фіналу

Українська шахістка, студентка Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук вийшла вперед у фінальному матчі чемпіонату світу в Сочі. У другій партії Марія білими фігурами переграла росіянку Наталію Погоніну, яка визнала свою поразку на 58-му ході.

У ОКЦ «Галактика» (Сочі, Червона Поляна) відбулася друга партія фінального матчу чемпіонату світу з шахів серед жінок. Білі фігури були у Марії Музичук. Галичанка почала гру ходом королівської пішаки, проте вже на третьому ходу здивувала суперницю: зазвичай Музичук застосовувала шотландську партію, а тут обрала іспанську, яка раніше майже не зустрічалося в її практиці.

Після приблизно 10-хвилинного обмірковування Погоніна також вирішила піднести сюрприз і зупинила свій вибір на системі Брейера, яку раніше грала лише кілька разів. Очевидно, незабаром для обох шахісток домашня підготовка закінчилася, і почалася самостійна гра.

Підсумки дебюту виявилися цілком сприятливими для чорних: Погоніна створила контргру на ферзевому фланзі і змусила суперницю просунути вперед пішака, який перетворився на мішень для чорних фігур. У відповідь Музичук почала перегрупування сил на протилежній ділянці дошки, щоб повести атаку на ворожого короля. У міттельшпілі чорні маневрували не кращим чином: вони хоч і здійснили вигідний для себе розмін чорнопольних слонів, але не змогли зайняти конем важливий опорний пункт в центрі шахівниці. Українська шахістка здвоїла важкі фігури по відкритій лінії «f» і захопила ініціативу. Білі, володіючи перевагою в просторі, стали поступово підводити всі свої фігури на королівський фланг, де планували почати вирішальний штурм.

Позиція чорних, щоправда, залишалася міцною, хоч і пасивною. Незабаром,  після проходження контролю Погоніна допустила серйозну помилку, після якої Музичук могла добитися вирішальної переваги за допомогою гарної жертви коня. Та українська шахістка не наважилася віддати фігуру, і боротьба знову загострилася. Однак російська шахістка захищалася не найкращим чином, і Музичук зуміла поступово розхитати оборону чорних. На 58-му ході Погоніна визнала свою поразку. Рахунок у матчі став 1,5:0,5 на користь Марії Музичук.

Додамо, що третя партія відбудеться сьогодні, 4 квітня. Білі фігури будуть у розпорядженні Наталії Погоніної. Початок – о 15:00 за київським часом.

Нагадаємо, у фінальному матчі чемпіонату світу суперницям належить зіграти чотири партії з класичним контролем часу. Якщо вони закінчаться внічию 2:2, то в понеділок, 6 квітня, відбудеться тай-брейк у швидкі шахи, а в разі необхідності – у бліці.