Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!

Весняні, березневі дні у житті кожного українця асоціюються з Великим Кобзарем. Упродовж багатьох років Україна традиційно вшановує пам'ять Т.Г.Шевченку – великому генію та пророку українського народу. Його поетична творчість дотепер залишає неабияку актуальність, адже у ній Кобзар відображає власні переживання за долю свого народу.

Тому, з нагоди 201 – ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 11 березня у заповненій глядачами актовій залі Львівського державного університету фізичної культури відбулось «Шевченківське свято». Організаторами заходу був культурно-мистецький відділ за підтримки профспілкового комітету працівників та студентів ЛДУФК.

Урочисте відкриття вечора розпочалось зі Шевченкового «Заповіту», який прозвучав у виконанні капели бандуристок - «Зоряниця», (керівник – Зіновія Сичак). Також Зоряницею були виконані пісні: «Зозуля закувала серед ночі» ,« Бандуристе, орле сизий».

Особливого, піднесеного настрою глядачам надала декламація творів Шевченка та Лепкого ведучою «Шевченківського свята», старшим викладачем кафедри гуманітарних дисциплін – Іриною Гузенко.

У добу Шевченка нас повернула інсценізація поеми «Сотник» студентського театру «Мета» під керівництвом – Зоряни Грегорійчук. Звичайно, не обійшлось і без поезій Кобзаря, у виконанні Лілії Ільчишин прозвучав поетичний твір – «Думка».

Свою прихильність та любов до Шевченкового слова показала Соломія Мильчук, яка заспівала твори – «І багата я» та «Журавлики». Особливу увагу привернула пісня «Зоре моя вечірняя» у виконанні Марухняк Олени, студентки 22 групи факультету ЗЛіТ, за роялем концертмейстер Львівської Опери – Наталія Павловська.

…Обніміться ж, брати мої.

Молю вас, благаю!

Після таких проникливих рядків ведучої та пісні, що пролунала під звуки бандури «Боже, Україну збережи» завершилось «Шевченкове свято», яке залишило по собі особливий настрій у кожного з присутніх.

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття … кожен, хто вважає себе справжнім українцем, повинен пам’ятати Великого поета з його особливою творчістю, яка відіграла велику роль у формуванні української держави.