Не у минуле, а в майбутнє до тебе ми, Тарасе, йдем!

І мене в сім’ї, великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом

Т. Г. Шевченко

Тарас Шевченко – людина незвичайної долі й таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ. Небагато хто за життя був такий легендарно славний, такий шанований своїм народом, і водночас такий гнаний його ворогами, небагатьом випадало стільки страждань і довелося так багато сил віддати рідному народу.

Багатогранна обдарованість Шевченка з такою ж силою і неповторністю, як у поезії, прозі, образотворчому мистецтві, проявилася і в музиці, в чому ми переконались вкотре.

24 березня у Львівському державному університеті фізичної культури відбулася зустріч з Мироном Юсиповичем – українським оперним та симфонічним диригентом, заслуженим артистом України, автором відеоанімації кантата - симфонія «Кавказ» С. Людкевича на слова Т. Шевченка. Презентація запису кантати - симфонії «Кавказ» під диригуванням Мирона Юсиповича відбулась у заповненій аудиторії ЛДУФК на лекції старшого викладача кафедри гуманітарних дисциплін – Ірини Іллівни Гузенко. Цікавим є те, що презентація диску вдало перегукувалась з темою лекції «Красне слово Т. Г. Шевченка – взірець ораторського мистецтва», що дали можливість поглибити знання студентів про життєвий та творчий шлях великого патріота українського народу Т. Г. Шевченка, удосконалити навички виразного читання та декламування віршів Великого Кобзаря.

Після презентації запису кантати-симфонії «Кавказ» ми запитали старшого викладача кафедри гуманітарних дисциплін Ірину Гузенко:

«Як часто Ви практикуєте унаочнення лекційного матеріалу подібними інтерактивними методами?»
«Практикуємо, адже інтерактивні методи навчання є суттєвим доповненням традиційних, класичних методів. Перегляд відеоматеріалів з теми, що вивчається, сприяє розвитку наочного мислення у студентів, активізації їхніх знань та умінь, підвищує рівень володіння матеріалом, формує навички самостійної діяльності, доповнює заняття творчими, ефективними елементами. Скажімо, здійснивши підбір необхідних відеоматеріалів і прокоментувавши події, що відбуваються на екрані, лектор створює в академічній групі психологічну атмосферу, що сприяє активній співпраці, порозумінню і доброзичливості. Студенти вчаться критично мислити, виокремлювати потрібну інформацію, творчо її інтерпретувати».

«А як планується проведення семінарських занять з цієї теми?»
«Провести для студентів конкурс ерудитів «Що ми знаємо про Т.Г.Шевченка?» або ж турнір знавців життя і творчості Т. Г. Шевченка, чи літературний діалог поколінь «Не у минуле, а в майбутнє до тебе ми, Тарасе, йдем».
    …час, який переживає сьогодні український народ у своїй державі дає можливість ще з більшою силою збагнути велич і геніальність пророчих слів Великого Кобзаря.
«Любітеся, брати мої,
Україну любіте.
І за неї, безталанну,
Господа моліте.
І на оновленій землі
Врага не буде супостата.
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі».
І сьогодні нам за допомогою музики вдалось торкнутися серцем Шевченківських творів, пройнятися їхнім духом, таким чином виконавши поетові заповіти. Хотілося б жити так, як Шевченко. Хотілося б творити так, як Шевченко. Хотілося б любити талановиту, співучу, мальовничу Україну так, як Шевченко».

Лілія Ільчишин
Культурно – мистецький відділ