«Пильнуй Україно, пильнуй!»

Саме це гасло супроводжувало конкурс патріотичної поезії, що відбувся 24 березня у Львівському державному університеті фізичної культури. Свято було організоване профспілковим комітетом студентів ЛДУФК за підтримки культурно – мистецького відділу. Конкурс відбувся у заповненій учасниками і гостями, святково прибраній актовій залі вишу.

Свято розпочала пісня «Горнусь до тебе, Україно», що прозвучала у виконанні тріо бандуристок. Ведуча наголосила, що «Конкурс проходив у контексті із сьогоднішніми подіями, які відбуваються на території нашої держави. Сьогодні, як ніколи важливо, щоб патріотизм, віра в себе і свою державу допомогли б нам вистояти і на увесь світ гідно заявити, що ми українці – сильна і свідома нація!»

До складу журі конкурсу патріотичних поезій входили:
•    Ярослав Кам’янецький – голова львівської обласної організації національної спілки письменників України;
•     Олесь Ганущак – радник голови національної спілки письменників України;
•    Ірина Гузенко – старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін;
•    Олена Падовська – доцент кафедри Олімпійської освіти, кандидат мистецтвознавства;
•    Марія Сибіль – доцент кафедри біохімії, кандидат біологічних наук.

Конкурс – символічний, тому гості та всі присутні мали змогу насолодитись патріотичними поезіями, їх чуттєвим озвученням та переживаннями за долю Батьківщини. Навкруги панувала хороша атмосфера яку підтримували наші студенти своїми піснями. У виконанні Соломії Мильчук прозвучала пісня «Журавлики», Ярина Сметана виконала пісні «Сам собі країна» та «Заспіваймо пісню про Україну».

За I місце у конкурсі читців патріотичної поезії «Пильнуй Україно, пильнуй» Ярославом Кам’янецьким нагороджено студентку факультету фізичного виховання – Колб Надію за власну поезію, що присвячується хлопцеві з Криму, який зараз на війні.

Ти приходиш мені у сни

Такий грізний, із автоматом

Пам'ятаю тебе навесні,

Коли ти ще не був солдатом.

... Повертайся скоріш з перемогою

Повертайся, щоб ми навесні

В вишиванках центральною площею

Синьо-жовтий разом пронесли.

Надія Колб (студентка 24 групи ФФВ)

За II місце нагороджено Олену Марухняк, студентку другого курсу факультету здоров'я людини і туризму, поезія «Моя країна, Україна» – нагороду вручив Олесь Ганущак.

III місце посіла Ільяшенко Юлія, студентка факультету фізичного виховання, поезія «Весна в бою» – нагороджена Іриною Гузенко, яка звернулась до аудиторії з такими словами: «Висловлюємо слова подяки усім, хто долучився до організації цього заходу.

Особливо дякуємо учасникам конкурсу за проникливе декламування, яскраві образи, за те, що зуміли передати настрій, почуття, хвилювання автора, глибокий патріотизм, милозвучність та неповторність українського поетичного слова. Вразила ваша щирість і розуміння того, що читаєте. Ми почули те, що хотіла сказати ваша душа. Перед членами журі стояло нелегке завдання, адже серед такої кількості талановитих читців обрати найкращих було нелегко. Пишаємося, що серед нашого студентства є обдаровані читці, які відчувають таїну слова. Наснаги Вам, натхнення і творчо сповнених буднів!»

З особливими словами до всіх присутніх звернувся голова студентського профспілкового комітету Юрій Ляховчук: «Що ж як не патріотизм, що ж як не віра в себе і свою державу зможе допомогти нам перемогти у сьогоденній війні з нашим східним сусідом?! Тішить те, що такий конкурс заклав свій фундамент і сподіваємось, стане доброю традицією у нашому спортивному виші!»

Лілія Ільчишин
Культурно-мистецький відділ