Презентація книги «Галичина – український здвиг»

30 вересня в рамках Олімпійського тижня, у Львівському державному університеті фізичної культури відбулася презентація книги «Галичина – український здвиг» за матеріалами архіву Степана Гайдучка.

Її презентували автор ідеї Леся Крип’якевич, видавець Юрій Николишин та історики Іван Сварник і Андрій Сова. Модератором зустрічі був завідувач кафедри олімпійської освіти, голова оргкомітету «Олімпійського тижня ЛДУФК" Ярослав Тимчак.

Фотоальбом є першим виданням унікальної колекції світлин, поштівок та документів, які протягом всього свого життя збирав Степан Гайдучок (1890-1976) – професор фізичного виховання (руханки) активний діяч українського «Сокола» та товариства «Україна», талановитий журналіст, лікар УГА, невтомний турист-мандрівник та один з перших організаторів спортивного руху в Галичині.

Це справжній фотолітопис ХХ століття, надзвичайно цікаві сторінки життя нашого народу, де закарбовано героїчну історію боротьби за незалежність, прояви героїзму та духовного піднесення галичан у справі відродження гідності та національного духу українства.

Світлини зберігалися в родині Романа і Лесі Крип'якевичів. Переважна більшість фотографій публікується вперше.

Як зазначив у передмові Юрій Николишин: «Фотоальбом «Галичина – український здвиг» розповідає про те, як люди охоплені великим сенсом свого існування – боротьбою за повноправне визначення своєї національної ідентичності, за відстоювання гідності бути тим, ким народився. За Україну, без волі якої неможлива і власна свобода… На цих світлинах буквально світиться гордість людини за свою національну приналежність і безстрашність відстоювати Богом дане право бути українцем…».