Семінар-практикум у Львові

14 грудня 2015 р. у Львівському державному університеті фізичної культури з ініціативи ПП «Технологічний Центр» (м. Харків) відбувся семінар-практикум «Розвиток журналу: від ВАК до Scopus. Наукова публікація: як стати вченим міжнародного рівня».

Перед науковцями з лекціями виступили Денис Володимирович Соловяненко (директор ТОВ «Видавнича служба УРАН», координатор проектів «Наукова періодика України», «Український індекс наукового цитування», м. Київ) та Аліна Вікторівна Макаренко (провідний фахівець з наукометрії ПП «Технологічний Центр», м. Харків)

До порядку денного семінару було включено актуальні для сучасної наукової спільноти питання, а саме: завдання, умови та процедура включення наукових журналів до наукометричних баз даних; огляд нормативних документів зі стандартизації редакційної підготовки наукового журналу, а також базові критерії оцінки наукової статті.

Доповіді лекторів викликали жваве обговорення. Науковців переважно цікавили можливості входження наукових видань України до міжнародних наукометричних баз даних, міжнародні вимоги до структури наукової статті та її оформлення, а також практичні поради щодо роботи з наукометричними базами даних.

Це була ще одна зустріч із серії семінарів, присвячених питанням наукометрії (перший семінар відбувся 5–8.02.2013 в м. Києві), що зібрала близько 150 учасників із різних наукових центрів України – Києва і Львова, Харкова і Луцька, Маріуполя і  Житомира, Миколаєва та Хмельницька, Сум і Чернівців, Дніпропетровська й Ужгорода. Долучилися до неї і представники українських донецьких університетів.