Студентська вікторина "Знавець олімпійського спорту"

«О Спорт! Ти – мир!
Несеш ти радість, щастя й мир немов ріка – весняні води.
Під покривалом твоїх крил племена дружать і народи.
На ґрунті дружби і змагань фонтаном б’ють джерела чисті.
І п’ють ту воду без вагань, і немічні і мускулисті.
То ж на вустах твоє ім’я у місті, в чумі і в наметі.
О Спорт! Ти – мир й надбання усіх народів на планеті!»

(П’єр де Кубертен, «Ода спорту»)

28 вересня 2015 року в рамках VIІ «Олімпійського тижня ЛДУФК» відбулася студентська вікторина знавців історії олімпійського спорту. Ведучим модератором творчих змагань був викладач кафедри олімпійської освіти Антон Литвинець.

Змагання відбувалися в чотири етапи: «Презентація команди», «Запитання-відповідь», наочний фото-етап «Олімпійці: хто це?», «Проявіть творчість» (олімпійські цікавинки).

Отож першими в інтелектуальних змаганнях стали учасники команди факультету спорту (магістратура) «Жан-Поль Бельмондо», які в підсумку набрали 34 бали. Цікаво, що минулорічні переможці вікторини здобули таку ж кількість балів.

Друге місце із сумарною кількістю 26 балів посіла команда факультету фізичного виховання (магістратура) «Олімпійські мислителі».

Бронзовими призерами із результатом 24 бали стали учасники команди фізичного виховання (2 і 3-й курс) із промовистою назвою «Бандерівки».

«Олімпійське тріо» – команда факультету здоров’я людини (3-й курс) у підсумку вікторини отримала 22 бали.

Також у вікторині «Знавець олімпійського спорту» змагалася команда «Мастерс» (поза конкурсом). Її очолював доцент кафедри гуманітарних дисциплін Андрій Синиця. Результат команди – 28 балів.

На вікторині були присутні представники кафедри олімпійської освіти: доцент Олена Падовська, доцент Андрій Сова, викладач Олег Корчовський, лаборант Марія Калинів.

... У знаменитій «Оді спорту» французького барона П’єра де Кубертена є такі поетичні рядки: «Усі шикуються на старт, між ними й мрія дерзновенна. Безкомпромісний гряне бій! Переможу себе, здолаю. Сьогодні фініш буде мій! О Спорт, я виклик твій приймаю!».
Вже дуже скоро українська збірна команда боротиметься на Іграх ХХХІ Олімпіади 2016 року в бразильському Ріо-де-Жанейро, який на весь світ славиться своїми карнавалами. Наші спортсмени прийматимуть безкомпромісні виклики. Ми ж будемо очікувати їх нових рекордів і досягнень. Знакові події величного олімпійського форуму усієї планети створять цікаві факти, збудують вежу нової статистики. І ми разом зможемо перегорнути ці яскраві, золоті сторінки олімпійського спорту.

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ