Ткач і Лавренчук – срібні призери у боротьбі

Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Юлія Ткач на перших Європейських іграх у Баку здобула срібну нагороду у змаганнях з боротьби вагової категорії до 63 кг.
Зовсім трохи не вистачило нашій діючій чемпіонці світу Юлії Ткач для здобуття золотої медалі. Вихованка заслуженого тренера України, старшого викладача кафедри атлетичних видів спорту ЛДУФК Андрія Пістуна впевнено пройшла шлях до фіналу, подолавши почергово румунку Андрею Сімон (5:0), польську борчиню Моніку Міхалік (3:0) і за рахунку 5:0 на свою користь, поклавши на лопатки представницю Білорусі Марію Мамащук.
Суперницею Юлії у «золотому» поєдинку стала росіянка Валєрія Лазінская, яку вона минулого року перемогла на чемпіонаті світу. Сутичка вийшла напрочуд рівною та напруженою. Але за хвилину до завершення Лазінская набрала чотири бали поспіль і повела у рахунку 5:1. Втім, Ткач до останньої миті робила усе, аби схилити шальки терезів на свій бік. І була дуже близькою до того, аби створити камбек – забракло одного балу. Скоротивши відставання до мінімуму (4:5), Юля намагалася виконати вирішальну технічну дію, але росіянка дотерпіла до фінальної сирени і втримала переможний для себе рахунок.

Інша представниця ЛДУФК Тетяна Лавренчук (вагова категорія до 58 кг, тренер – Орест Скобельський) також завершила змагання у Баку із підсумковим другим результатом. На шляху до фіналу Тетяна Лавренчук перемогла білоруску Анастасію Хучок (3:1) і борчиню з Туреччини Еліф-Жале Есілірмак (5:0).
У вирішальній сутичці суперницею галичанки була досвідчена угорка Емеш Барка. І досвід взяв гору, після першого періоду угорка повела 3:0. У другому – Тетяна активізувалася, відіграла два бали, але на більше не вистачило сил – 2:3.

Таким чином, у скарбничці української команди на Перших Європейських іграх-2015 тепер 11 нагород, одна з яких золота (борчиня Аліна Махиня) та по п’ять срібних і бронзових.