У першій партії фіналу – нічия

Сьогодні, 3 квітня, о 15-й годині у російському Сочі розпочнеться друга фінальна партія чемпіонату світу з шахів серед жінок, де студентка Львівського державного університету фізичної культури стриянка Марія Музичук білими фігурами гратиме проти росіянки Наталії Погоніної. У першій партії – нічия.

Відразу зазначимо, що фінальна серія складається з чотирьох партій у класичні шахи. У разі нічийного підсумку, доля шахової корони розігруватиметься 6 квітня на тай-брейку (швидкі шахи).

2 квітня наша Марія Музичук грала чорними фігурами Суперниці розіграли доволі модний варіант Меранської системи, де виникає зовні спокійна, але повна внутрішньої напруги позиція із жвавою фігурною боротьбою. Марія Музичук підготувала цікаву новинку, яка хоч і не міняла кардинальним чином характер боротьби, але змусила білих вирішувати нові проблеми безпосередньо за дошкою. Наталія Погоніна знайшла логічне перегрупування фігур і створила певний тиск на позицію чорних. На 26-му ході Музичук допустила серйозну неточність, після якої білі могли досягти серйозної переваги. Однак Наталія обрала невірний маршрут для свого коня, і становище на дошці вирівнялося. Відбулися численні обміни фігурами, і відразу після проходження контролю, 40-го ходу, суперниці погодилися на нічию.

Довідка

Наталія Погоніна (09.03.1985) – чемпіонка Росії 2012 року. Чемпіонка Росії 2013 року в складі команди «Югра». Бронзовий призер чемпіонату Європи 2009 року. Олімпійська чемпіонка у складі збірної Росії 2012 і 2014 рр. Чемпіонка Європи 2011 року в складі збірної Росії. Віце-чемпіонка світу 2011 і бронзовий призер чемпіонату світу 2013 у складі збірної Росії.

Марія Музичук (21.09.1992) – дворазова чемпіонка України (2012, 2013 рр.). Переможниця командних чемпіонатів світу та Європи 2013 року в складі збірної України. Бронзовий призер Всесвітньої шахової Олімпіади у складі збірної України 2012 і 2014 рр.