У словацькому Штребске Плесо урочисто відкрилася зимова Універсіада-2015

24 січня 2015 року, в словацькому містечку Штребске-Плесо стартували ХХУІІ Всесвітні зимові студентські ігри.

Перший день зимової Універсіади-2015 виявився багатим на різноманітні зустрічі та перемовини. Так, у мерії міста відбулася зустріч керівників Міжнародної спортивної студентської спілки (ФІСУ), оргкомітету зимової Універсіади-2015, урядовців Словаччини з представниками студентських спортивних делегацій, команди яких прибули на Універсіаду позмагатися за медалі різного ґатунку.

Українську делегацію представляли заступник Міністра освіти і науки України Андрій Гевко, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, член Національного олімпійського комітету, перший віце-президент Студентської спортивної спілки України Михайло Мельник, президент Студентської спортивної спілки України Василь Кремень, віці-президент Студентської спортивної спілки України Олександр Сич. Відбулася дружня фахова розмова. Зокрема, президент ФІСУ Клод-Луї Гальєн щиросердно подякував українській команді за активну участь в міжнародному студентському спортивному русі. Адже наша країна постійна учасниця усіх зимових і літніх Універсіад. Крім того, українські студенти на кожній Універсіаді активно втручаються в боротьбу за медалі. Клод-Луї Гальєн також висловив Україні підтримку в боротьбі проти агресора на Сході нашої держави і запевнив, що міжнародне співтовариство підтримує цілісність України та постійно надаватиме всіляку підтримку українцям на їхньому нелегкому шляху до демократичної Європи.

Свою позицію щодо України висловила і представниця Естонії. Її країна також на боці України в боротьбі проти проросійсько-путінських бандитів. Адже саме студентська і спортивна молодь України нині на передових рубежах захисників своєї Вітчизни.

А о шостій годині вечора на зимовому стадіоні Штребско Плесо відбулося урочисте відкриття першої частини зимових студентських Ігор-2015. Серед майже 50 команд гордо крокувала стадіоном і делегація України.
Не тільки студенти-спортсмени, а й офіційні особи об’єдналися в один дружній колектив, ‑ розповів по телефону Михайло Мельник. – Появу нашої команди на стадіоні усі присутні зустріли стоячи бурхливими оплесками та вигуками «Слава Україні!». Саме українські прапорці та значки з національною символікою були найпопулярнішими серед юнаків і дівчат з багатьох країн світу. Особливо активними були спортсмени Японії, США, Словаччини, країн Прибалтики. За кілька годин до відкриття Універсіади до штабу нашої делегації надійшло вітання від Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, в якому він запевнив, що «країна вболіватиме за кожного з вас. Сподіваємося, що завдяки нестримній волі до перемоги та патріотизму, ви підкорите п’єдестал пошани на нелегких спортивних трасах Словаччини та Іспанії на славу рідній Україні. Зичу вам міцного здоров’я, наснаги, енергії, вдалих стартів та заслужених перемог».

Зимові студентські Ігри-2015 відкрили президент Словаччини Андрій Кіска та президент ФІСУ Клод-Луї Гальєн. Вони побажали учасникам змагань відвертої і чесної боротьби на спортивних аренах Штребске Плесо та Осрблі.

В урочистому заході взяли понад 400 спортсменів з 31 країни. У словацькій частині зимової Універсіади-2015 буде розіграно 25 комплектів медалей. Першими розіграють чемпіонські титули біатлоністи. 25 січня чоловіки змагатимуться в індивідуальній гонці на 20 кілометрів, а жінки – в індивідуальній гонці на 15 кілометрів. Цього ж дня лижники (чоловіки і жінки) змагатимуться в спринті вільним стилем.

За словами Михайла Мельника, вранці 25 січня з Штребске Плесо до Осрблі, де змагатимуться біатлоністи, вирушає солідна група підтримки, а це понад 60 осіб, щоб активно підтримати наших хлопців і студентів у боротьбі за призові місця.

За матеріалами: http://osvitasport.org