«Україна - єдина Соборна держава"

Проголошення Соборності України є для українського народу особливим днем, який увійшов до національного календаря як велике державне свято. День Соборності та Свободи України прийнято відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

З нагоди 96-ї річниці проголошення Акта Злуки усіх українських земель в єдину Українську державу у Львівському державному університеті фізичної культури, культурно – мистецький відділ організував тематичний вечір на тему «Україна - єдина Соборна держава".

Актова зала ЛДУФК зібрала велику кількість своїх вихованців. Вечір розпочався з вступного слова ведучої, котра розповіла усім присутнім про цей важливий день в історії українського народу. Також студентам був представлений документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди» який відтворив події, що привели до проголошення цього свята.

Всі ми знаємо, що Україна пройшла нелегкий шлях до проголошення її Соборності і розуміємо, боротьба за незалежність та існування її як держави триває і дотепер. Тому у зв’язку з останніми сумними подіями в державі студентам був показаний наступний ролик страшних для України днів. Усі присутні вшанували пам'ять тих, хто поклав своє життя за нашу Батьківщину хвилиною мовчання. Завершився вечір піснею Тараса Чубая «Буде нам з тобою, що згадати», яка змусила всіх присутніх задуматись над подальшою долею українського народу та переосмислити всі попередні нелегкі роки для України.

Тематичний вечір не залишив байдужими нікого з присутніх. Зумів донести до всіх, що в Єдності – сила і тільки так ми зможемо зберегти територіальну цілісність нашої держави, за яку покладали життя наші діди й прадіди.

Лілія Ільчишин
Культурно – мистецький відділ