Урочиста Академія до 90-річчя від дня заснування Карпатського Лещатарського Клубу

26 лютого 2015 року у Львівському державному університеті фізичної культури відбулася урочиста Академія з нагоди 90-річчя з часу заснування Карпатського Лещетарського Клубу (КЛК).

КЛК, який був заснований 9 грудня 1924 року у Львові, став першим, спрямованим передусім на розвиток зимових видів спорту, спортивним клубом українців на західноукраїнських землях. Навчально-вишкільні курси їзди на лижах, змагання різного рівня (від першостей КЛК до перших великих зимових Запорізьких ігрищ (1935 р.), перші методичні праці – справили значний вплив на розвиток і поширення лещетарства та інших зимових і літніх видів спорту у нашому краї до 1939 року. Саме з КЛК започатковується українська зимова спортивна традиція.

Академія була організована працівниками кафедри олімпійської освіти та Львівського центру олімпійської просвіти (ЛЦОП). В урочистостях взяли участь представники освітянських та громадських організацій, почесні гості, зокрема: Марта Бретун (Українське педагогічне товариство «Рідна школа»), В’ячеслав Стебницький (УСО «Пласт»), Роман Масик (Львівський національний університет імені Івана Франка); учасниця ХVІІ зимових Олімпійських ігор в Ліллехаммері, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Христина Подгрушна-Опьола, спортивний журналіст Олесь Паук, краєзнавець-фалерист Степан Пахолко, Леся Чабан з дому Боберських, Леся Крип’якевич та інші.

Особливо радо привітали в залі університету членів нині діючого у Львові Карпатського Лещетарського Клубу на чолі з Оленою Паньків.

З привітальним словом виступив відповідальний за спортивну роботу ЛДУФК Володимир Левків. У рамках академії були виголошені наукові доповіді присвячені сторінкам історії діяльності КЛК (доцент, завідувач кафедри олімпійської освіти Ярослав Тимчак), його окремим визначним діячам у діаспорі (викладач кафедри олімпійської освіти, спортивний журналіст Іван Яремко), символіці клубу (доцент кафедри олімпійської освіти Андрій Сова), діяльності організації у незалежній Україні (Президент КЛК Олена Паньків).

У стінах університету пролунав гімн КЛК «Гей у сонячні простори!» і була представлена унікальна збірка відзнак і нагород КЛК різного часу у виставці «Історія закарбована в металі» (вчитель фізичної культури СЗШ №91 Орест Дубиняк).

ЛЦОП презентував інформаційну листівку «Карпатський лещетарський клуб: національний досвід спортивної традиції» спеціально підготовленої і виданої до цієї події.

Організатори Академії отримали запрошення від Львівського обласного будинку учителя виступити у другій декаді березня з доповідями про КЛК у рамках теоретичного семінару для вчителів фізичної культури.

Кафедра олімпійської освіти