В Університеті розпочато новий навчальний рік для слухачів Університету третього віку

У неділю, в День Учителя, в актовому залі Львівського державного університету фізичної культури, урочиста академія розпочала новий ювілейний навчальний рік для слухачів Університету третього віку при Львівському державному університеті фізичної культури.

5-ий рік відчиняються двері нашого Університету для тих людей, які прагнуть вчитися й удосконалюватися упродовж життя. Ідея функціонування подібних закладів запозичена у країнах з розвиненою демократією. Тому ініціативна група з-за підтримки керівництва ЛДУФК організувала перший в Україні Університет третього віку, який функціонує при вищому навчальному закладі.

Вагомою підставою для реалізації цієї ідеї було те, що в Україні проживає понад 11 млн. осіб літнього віку, що становить 24% населення країни, і їх кількість постійно зростає. Розвиток нашої держави залежить від того, наскільки успішною буде інтеграція у суспільство тієї його частини, яка через природне старіння не бере участі у виробничій сфері, але й надалі зберігає значний потенціал знань, життєвого досвіду і моралі. Одним із методів активізації людей старшого віку у соціумі є впроваджені понад три десятиліття тому в Європі Університети третього віку. Таки й навчальний заклад створений 2010 року при Львівському державному університеті фізичної культури, що сприяє реалізації принципу навчання людини впродовж її життя, “розумному старінню”, самостійності, самоствердженню, особистісному розвитку людей літнього віку.

Отже 4 жовтня 2015 року уп’яте відзначено день слухача Університету третього віку.

На урочистому зібранні виступив ініціатор створення та директор УТВ при ЛДУФК професор Богдан Виноградський, який підсумував результати роботи Університету третього віку, подякував членам самоуряду УТВ, театрові «Ретро-Вернісаж», іншим активним слухачам, а також побажав успішного навчального року.

Присутні тепло зустріли виступ голови міста Львова Андрія Садового, який відзначив успішність ініціативи, потрібність навчання для літніх людей, побажав їм віри, надії та любові.

У програмі святкування також відбувся концерт, в якому виступили віртуози Народного камерного оркестру Львівського національного університету імені Івана Франка, дитячий ансамбль церкви Пресвятої Богородиці та театр – "Ретро-Вернісаж".