ХІІ літня Універсіада України. День четвертий

На фехтувальному турнірі за програмою ХІІ літньої Універсіади України 2015 року, що триває в Універсальному манежі спорткомплексу Львівського державного університету фізичної культури (м. Львів, вул. Черемшини, 17), наразі своїх володарів знайшли вже дев’ять з 12-ти комплектів медалей.

У четвертий день змагань було розіграно нагороди в командних змаганнях у фехтуванні на рапірах серед чоловіків та в особистому жіночому турнірі на шпагах.

Як і в особистих змаганнях, командний турнір рапіристів, традиційно для всеукраїнських змагань, перетворився на протистояння двох провідних фехтувальних шкіл України в цьому виді зброї – львівської та київської. У квартет півфіналістів пробилися по дві команди галичан та гостей зі столиці. І якщо перша команда Львівщини доволі впевнено (45:37) здолала опір другої команди Києва, то в іншому півфіналі, Київ-1 – Львівська обл.-2, ледь не сталася суперсенсація. Михайло Наделяєв, Андрій Долинний, Владислав Задорожний та Михайло Курко не просто чинили гідний супротив значно більш сильним опонентам, а й скориставшись в певній мірі недооцінкою суперника зі сторони киян, зуміли створити справжню інтригу, довівши кульмінацію до найвищої точки напруги. Доля путівки у фінал вирішувалася останнім уколом. Нанесли його все ж більш досвідчені кияни – 45:44.

Напевне, півфінал забрав надто багато сил та й морально спустошив другу команду Львівщини, тож в «бронзовій» дуелі вони практично без боротьби (24:45) програли Києву-2. А от у фіналі глядачі стали свідками не лише принципового, а й дуже цікавого та видовищного протистояння перших команд Львівщини та столиці. Господарі змушені були змагатися без свого лідера, бронзового призера чемпіонату світу 2013 року, аспіранта Львівського державного університету фізичної культури Ростислава Герцика, який пропускає ХІІ Універсіаду України-2015 через травму. Але й без нього Пилип Колесніков, Андрій Подшивалов, Орест Турчиняк та Олександр Ваулін продемонстрували хороший рівень майстерності. Втім, для перемоги його не вистачило: з перевагою у два уколи (45:43) звитягу святкували кияни.

Першим видом фехтувальної програми Універсіади-2015, в якому увесь п’єдестал пошани окупували спортсмени однієї команди, став особистий жіночий турнір на шпагах. Турнірна доля склалася таким чином, що у чвертьфіналі, де якраз й розпочалася безпосередня боротьба за медалі, чотири представниці Львівського державного університету фізичної культури зійшлися в очних поєдинках проти суперниць із збірних Києва та Харківщини. І кожна з дуелей, переможець яких гарантував собі щонайменше бронзову нагороду, закінчилася звитягою галичанок. Найбільш легко виграш дався Анфісі Почкаловій. Аспірантка ЛДУФК з рахунком 15:8 взяла гору над харків’янкою Поліною Ісаєвою. Трохи більше, 11 уколів, пропустила четвертокурсниця Ксенія Пантєлєєва, яка виграла у киянки Поліни Ісаєвої з рахунком 15:11. Ще у двох дуелях підсумкова перевага наших дівчат склала два уколи. З однаковим рахунком 15:13 студентка третього курсу Юлія Свистіль перемогла Владлену Хавалджи з Харкова, а магістранта Анастасія Івченко – киянку Інну Бровко, між іншим бронзову медалістку нещодавнього юніорського Євро-2015 у словенському Маріборі. Однак лише в першому з цих двох боїв боротьба йшла, що називається, укол в укол, і суперниці поперемінно виходили вперед, а все вирішилося лише в кінцівці, яку більш вдало провела Юлія Свистіль. Натомість Анастасія Івченко увесь бій вела в рахунку, весь час контролювала ситуацію на фехтувальній доріжці і її перемога від початку й до самого закінчення практично ні в кого не викликала сумнівів.

Таким чином, починаючи з півфіналу турнір перетворився на такі собі домашні розбірки шпажисток Львівського державного університету фізичної культури. Як жартували самі галичанки, Універсіада України перетворилася у відкриту першість ЛДУФК. Втім, жарти мали місце лише до початку півфінальних дуелей, а під час кожного з вирішальних боїв на фехтувальній доріжці було по-справжньому спекотно.

Фаворита на перемогу серед квартету півфіналістів назвати було важко – в принципі виграти могла кожна з дівчат. У першому півфіналі, в якому зустрілися Ксенія Пантєлєєва та Юлія Свистіль, остання одразу взяла бій під свій контроль і в підсумку досить впевнено довела його до перемоги з перевагою в чотири уколи – 15:11. Що ж до другої путівки у фінал, то її доля вирішилася в самому кінці протистояння Анастасії Івченко та Анфіси Почкалової. Довший час жодна із шпажисток не відпускала суперницю у відрив, але кінцівку дуелі краще провела Настя – 15:12.

Аналогічно складалася і «золота» дуель. Юлія Свистіль та Анастасія Івченко довший час йшли укол в укол, але у заключний відрізок бою більш точною виявилася остання: 15:11 на користь новоспеченої чемпіонки ХІІ Універсіади України-2015 Анастасії Івченко.

Іван Дупнак

ХІІ літня Універсіада України. Фехтування.

Львів. 25 – 30 березня
Універсальний манеж СК ЛДУФК