ХІІ літня Універсіада України. День другий

В Універсальному манежі спорткомплексу Львівського державного університету фізичної культури (м. Львів, вул. Черемшини, 17) триває фехтувальний турнір за програмою ХІІ літньої Універсіади України 2015 року. Упродовж шести днів мушкетери українських вишів у складі студентських збірних восьми областей та міста Києва виборюють 12 комплектів медалей – в особистих та командних змаганнях з фехтування на шаблях, рапірах і шпагах серед жінок та чоловіків.

У другий день змагань було розіграно нагороди у командних турнірах шаблістів (чоловіки і жінки), а також в особистій першості на рапірах серед представниць прекрасної статі.

Як і особистий, командний турнір у шаблістів пройшов за переваги столичних фехтувальників і цілком ймовірним був варіант, що в фіналі зустрінуться перша та друга команди Києва. Однак шаблісти з Миколаєва у драматичній боротьбі за право стати учасниками «золотої» дуелі з рахунком 45:43 вирвали перемогу у півфінальній зустрічі з Києвом-2. В іншому півфіналі Київ-1 розім’явся на шаблістах з Черкас – 45:31. Однак у підсумку черкащани таки повертаються додому з медалями, бронзового ґатунку. У зустрічі за третє місце вони у драматичній боротьбі з мінімальним рахунком 45:44 несподівано взяли гору над другою столичною командою, яка, схоже, так і не оговталася після прикрої поразки у півфіналі від миколаївців. Що ж до фіналу, то перша команда Києва хоча й з не надто великою перевагою, але все ж досить впевнено – 45:41 – виграла у збірної Миколаївської області.

Повертається додому із срібними нагородами і жіноча шабельна збірна Миколаївщини. У фінальній зустрічі проти команди Хмельницької області на чолі із золотою медалісткою особистого турніру Аліною Комащук миколаївки чинили гідний супротив, але все ж поступилися двома ударами – 43:45. Ще більш драматичною видалася дуель за третє місце між збірними Черкаської та Львівської областей. За команду господарів витупали студентки Львівського державного університету фізичної культури Наталя Махмет, Ольга Демидась та Ангеліга Гошко. Доля «бронзи» вирішувалася в кульмінаційний момент, коли на табло горіли цифри 44:44. Переможний удар, на превеликий жаль для господарів турніру, завдали гості з берегів Дніпра – 45:44.

За крок до медалей залишилися представниці Львівщини і в особистому турнірі рапіристок. До чвертьфінальної стадії пробилися дві студентки Національного університету «Львівська політехніка» – Олена Шипілова, за плечима якої вже є й досвід виступів на етапах Кубка світу, та Вероніка Рой. Останній, аби пробитися до квартету півфіналістів, що гарантувало щонайменше бронзову нагороду, в 1/4 фіналу треба було обіграти значно більш досвідчену Катерину Деордієву з Миколаєва. Сенсації не сталося,  Вероніка поступилася з відставанням у вісім уколів – 7:15. Натомість від Шипілової фахівці очікували подіуму. Однак Олена не виправдала медальних сподівань, зазнавши поразки від Христини Рапінець з рахунком 9:15.

Цікаво, що в турнірі рапіристок, як і днем раніше у шаблістів, на стадії півфіналу не обійшлося без родинних розбірок. Путівку у фінал виборювали вихованки закарпатської школи фехтування, сестри-близнючки Аліна та Христина Рапінець, які нині навчаються у столичному НУФВСУ. Але по-справжньому цікавого сімейного дербі глядачі так і не дочекалися: Христина впевнено «переколола» Аліну – 15:8.

Натомість в іншому півфіналі, де зійшлися кривдниця львів’янки Олени Шипілової миколаївка Катерина Деордієва та ще одна представниця київського НУФВСУ Юліана Шаповалова, драматургії не бракувало. Свого апогею напруга досягла за рахунку 14:14, коли все мав вирішити останній укол. Його нанесла представниця вишу корабелів Деордієва – 15:14. Доволі цікавим видався і фінал, який з перевагою в три уколи виграла Христина Рапінець – 15:12.

ХІІ літня Універсіада України. Фехтування.

Львів. 25 – 30 березня