ХІІ літня Універсіада України. День п’ятий

На фехтувальному турнірі за програмою ХІІ літньої Універсіади України 2015 року, що триває в Універсальному манежі спорткомплексу Львівського державного університету фізичної культури (м. Львів, вул. Черемшини, 17), залишилося розіграти лише один з 12-ти комплектів медалей – у командних змаганнях чоловіків на шпагах.

У п’ятий день змагань було розіграно нагороди у фехтуванні на шпагах – у командних змаганнях серед жінок та в особистому чоловічому турнірі.

У жіночій шпазі Львівщину представляли три команди і дві з них вели безпосередню боротьбу за нагороди. Цікаво, що цього разу в підсумковому протоколі вони розмістилися не згідно рейтингу – третя команда опинилася вище за другу. Справа в тому, що дівчата збірної Львівщини-2 за винятком Юлії Свистіль, яка здобула індивідуальне «срібло», в особистих змаганнях виступили провально, через що у чвертьфіналі командного турніру вийшли на сильну збірну Києва. Перевага столичних шпажисток була помітною, про що найкраще свідчить остаточний рахунок – 45:33 на їхню користь. Тож надалі наша друга команда змушена була боротися у втішному турнірі за 5-е місце, яке вона й посіла, спокійно «переколовши» суперниць з Одещини та Хмельниччини.

Третя ж команда Львівщини у півфіналі знову зустрілася із земляками, цього разу з першою збірною. Студентки Львівського державного університету фізичного виховання Ксенія Пантєлєєв і Анастасія Івченко разом з аспіранткою цього ж вишу Анфісою Почкаловою не повторили помилок другої команди і впевнено виграли з різницею рівно в двадцять уколів – 45:25.

Натомість в іншому півфіналі, Київ – Харківська область, боротьба за другу путівку у фінал була дуже цікавою і тримала усіх у напрузі до самого завершення протистояння. Кінцівку зустрічі краще провели столичні шпажисти, які перемогли з рахунком 45:43.

Таким же напруженим видався і «бронзовий» фінал, де третя команда Львівщини у протистоянні з харків’янками довела, що вона не випадково пробилася до квартету найсильніших. Долю третього місця вирішив один укол. Перемогу з рахунком 45:44 здобули гості з Слобожанщини.

А от у фіналі збірна команда Києва практично нічого не зуміла протиставити першій команді Львівщини. Клас галичанок виявився значно вищим, що засвідчив і підсумковий рахунок – 45:35 на їхню користь. Таким чином Анастасія Івченко оформила на ХІІ Універсіаді України «золотий» дубль, а Ксенія Пантєлєєва та Анфіса Почкалова до особистої «бронзи» додали золоту командну нагороду. Будемо сподіватися, що не менш вдало наші дівчата представлятимуть і студентську збірну України на ХХVІІІ літній Всесвітній Універсіаді-2015, яка пройде з 3-го по 14-е липня у південнокорейському місті Гуанджу.

У чоловічому особистому турнірі шпажистів все звелося до боротьби між представниками збірних Києва та Харківської області. Щоправда серед чвертьфіналістів був і лідер збірної Львівщини Олександр Ваулін, але в бою за вихід у півфінал він майже без шансів (5:15) програв харків’янину Яну Сичу.

У півфіналах глядачі стали свідками двох дербі: харківського (Роман Свічкар – Ян Сич) і київського (Микита Черепахов – Павло Антонюк). У першому все вирішилося одним уколом – з рахунком 15:14 переміг Свічкар. А от у бою двох столичних шпажистів Черепахов виграв доволі багато, п’ять уколів – 15:10. У фіналі, щоправда, він виявився менш влучним і програв Роману Свічкарю з рахунком 11:15.

ХІІ літня Універсіада України
Фехтування. Львів. 25 – 30 березня