Живи і квітни, мово рідна

Бринить-співає наша мова,
Чарує, тішить і п'янить.
(Олександр Олесь)

…саме з таких прекрасних слів 26 лютого у Львівському державному університеті фізичної культури розпочався сьомий етап конкурсу - вікторини «Мова – душа народу», який приурочений до Всесвітнього Дня рідної мови. Свято організували кафедра української та іноземних мов спільно із культурно-мистецьким відділом за сприяння та фінансової підтримки студентського профспілкового комітету ЛДУФК.

До вікторини ретельно готувались та взяли участь такі команди: «Калинова Україна»( Бакай Ізабелла- капітан команди ,Сеник Олеся, Балух Марта, Пиляк Ігор,Чухніна Світлана); «Туризм» (Возний Остап - капітан команди, Скуренок Анастасія, Мілянець Мар’яна, Делевич Христина, Дунь Катерина) та «Патріоти» (Яців Богдан- капітан команди, Михайличенко Анастасія, Харченко Романа, Капустей Марія, Фадєєв Максим).

Результати конкурсів оцінювали члени журі: Ольга Василівна Романчук,  доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов; М’ягкота  Ірина Володимирівна, викладач кафедри української та іноземних мов; Сибіль Марія Григорівна, доцент кафедри біохімії та гігієни та Падовська Олена Мирославівна, доцент кафедри олімпійської освіти, кандидат мистецтвознавства.
Перед учасниками вікторини було поставлено п’ять конкурсних етапів, кожен з яких містив певне завдання: представлення команди, загальні запитання, «що означають фразеологізми?», «мій публічний виступ на тему…», творчий конкурс. Слід зауважити, що всі учасники команд ретельно підготувалися та сумлінно виконували отримані завдання. Адже кожен бажав здобути перемогу.

Попри змагання між командами на заході була і розважальна частина, яка складалась із пісенних та театральних виступів наших студентів. Поки вельмишановне журі підсумовувало результати, ведуча вела діалог з аудиторією про знання рідної мови. Наші студенти проявили себе достойно.
Кожна з команд заслуговувала на перемогу. Усі учасники були ретельно підготовлені та виявили хороші творчі здібності, показали неабияке знання рідної української мови та отримали відповідний результат.

Отже, переможцем сьомого студентського конкурсу-вікторини "Мова – душа народу" стала команда факультету спорту «Патріоти». Друге місце посіла команда «Калинова Україна», третє місце здобула команда «Туризм»  факультету ЗЛіТ .

Присутні на святі команди, організатори та гості отримали багато позитивних емоцій і залишилися задоволені від заходу. Спостерігаючи за учасниками та гостями свята, приємно усвідомлювати, що молодь надає великого значення рідній мові, переживає та патріотично себе проявляє. Ця добра традиція проведення конкурсу - вікторини «Мова – душа народу» триватиме щороку.

Лілія Ільчишин
Культурно- мистецький відділ