Анна Музичук захистила титул чемпіонки світу з бліцу

Українка Анна Музичук оформила «золотий» дубль на Чемпіонаті світу з шахів 2016 року, що завершився у Досі (Катар). Після перемоги у швидких шахах (рапід) випускниця Львівського державного університету фізичної культури тріумфувала і в змаганнях з бліцу, захистивши свій титул.Після перших п’яти турів, здавалося, що українські шахові надії в жіночому бліці виглядають досить примарними: 2,5 очка Анни Музичук проти п’яти, а після наступного туру – 6 очок у лідируючої Харіки Дронаваллі (Індія).
 
Втім, починаючи з шостого туру, Музичук-старша почала стрімко набирати темп – чотири перемоги поспіль, у тому числі над нещодавнім лідером, і вже участь у розподілі третього–п’ятого місць з відставанням лише в одне очко від лідера після першого дня змагань – росіянки Олександри Костенюк.
У другий день змагань, 30 грудня, Анна Музичук різко додала і в 14-му турі захопила одноосібне лідерство.

У заключному, 17-му турі випускниця ЛДУФК обіграла екс-чемпіонку світу болгарку Антоанетту Стефанову і з 13-ма очками посіла чисте перше місце.
Таким чином, Анна Музичук захистила звання чемпіонки світу з бліцу, яке вона завоювала в 2014 році у Словенії.

Друге місце в активі росіянки Валентини Гуніної (12,5). На третьому місці завершила змагання її співвітчизниця Катерина Лагно (12,5), яка є вихованкою львівської школи шахів і раніше представляла Україну, а згодом змінила громадянство.

Інші українки виявилися за межами десятки найсильніших. Інна Гапоненко посіла 12-е місце, Наталка Жукова – 14-е, Анна Ушеніна – 21-е.

Що ж до чоловічого бліцу, то відразу два представники України зуміли фінішувати в десятці найсильніших. Харків’янин Антон Коробов і випускник Львівського державного університету фізичної культури Василь Іванчук набрали по 13 очок, зайнявши восьме і дев’яте місце відповідно. Нагадаємо, останній 28 грудня став чемпіоном світу з швидких шахів.

Чемпіоном світу ж став екс-українець, а нині росіянин Сергій Карякін. Після 21-ої партії він набрав 16,5 очка. Друге місце зайняв норвежець Магнус Карлсен, який набрав таку ж кількість очок, але поступився Карякіну за додатковими показниками. Третє місце у ще одного російського шахіста Даниїла Дубова, який набрав 14,5 очок і обігнав за додатковими показниками американця Хікару Накамуру і росіянина Олександра Грищука.


ZIK

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ