Дев’ятеро студентів-спортсменів ЛДУФК готуються до зимової Універсіади

20 грудня відбувся виконком Спортивної студентської спілки України під головуванням Василя Кременя, у роботі якого брали участь ректори профільних вишів України. Мова йшла про підготовку до 28-ої Всесвітньої зимової Універсіади, яка відбудеться в Алмати (Республіка Казахстан) з 29 січня по 8 лютого 2017 року.

Честь України захищатимуть 114 студентів-спортсменів і тренерів у таких видах спорту: біатлон, гірськолижний спорт, лижні перегони, фігурне катання, лижне двоборство, стрибки на лижах з трампліна, шорт-трек, ковзанярський спорт, сноуборд, фристайл.

Дев’ятеро студентів-спортсменів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського готуються до участі у 28-ій Всесвітній зимовій Універсіаді. Це – Антон Мигда, Ольга Стефанишин (обоє – біатлон), Андрій Климчук (стрибки на лижах з трампліну), Руслан Баланда та Валерій Морозов (лижне двоборство), Михайло Карпушин (гірськолижний спорт), Тарас Бігус, Аннамарі Данча, Олександра Гак (усі – сноуборд).

Зимова Універсіада-2017 стане найбільшим змаганням за всю історію студентських Ігор. До оргкомітету Універсіади вже надійшли заявки від 57 країн. Досі максимальна кількість країн-учасниць була зафіксована в турецькому місті Ерзурум-2011. 7 міжнародних телеканалів транслюватимуть студентські Ігри-2017 на 80 країн світу (один мільярд телеглядачів).

З третього грудня почали в реальному часі тестувати помешкання гостей в Атлетичному селі, з відпрацюванням заїзду, питань безпеки, надання побутових послуг тощо. Крім того, в місті приділяється особлива увага питанням безпеки. За останній рік утричі збільшено матеріально-технічне забезпечення ДВД міста. Для забезпечення безпеки Універсіади планується залучити 6,5 тисяч співробітників силових структур.

Змагання пройдуть у 13 видах спортивних дисциплін (з них 8 будуть обов’язковими і 5 — додатковими). Обов’язкові – фігурне катання, шорт-трек, гірськолижний спорт, сноуборд, біатлон, лижна гонка, хокей з шайбою, керлінг. Необов’язкові види змагань: стрибки на лижах з трампліну, лижне двоборство, фристайл, ковзанярський спорт, бенді. Вперше до програми Універсіади включений турнір з хокею з м’ячем. Цей вид спорту з’явився з ініціативи господарів, що не дивно — збірна Казахстану має високі досягнення у цій дисципліні і входить до числа світових лідерів. До того ж, хокей з м’ячем стає все більш популярним і незабаром може стати олімпійським видом спорту.

Для хокейних матчів в Алмати будуть надані два льодових палаци. Церемонія відкриття та закриття заходу відбудеться у ТСК «Медео». Спортивна Універсіада 2017 року пройде під девізом « Розправ свої крила». Логотип змагань – буква «U», яка є атрибутом усіх універсіад; яблуко з листком – емблема міста Алмати, юності і зростання; гірські вершини – символ краси Казахстану і прагнення до високих досягнень в спорті.

Алмати вперше приймає Універсіаду, хоча має достатній досвід проведення подібних турнірів і масштабних заходів іншого штибу. У 2011 році тут проходили 7-мі зимові Азіатські ігри. Для цього в місті були зведені різні спортивні об’єкти та інфраструктура. Комплекси відповідають світовим стандартам і отримали хорошу оцінку президента Міжнародного Олімпійського Комітету. Проведення такого масштабного спортивного змагання, як Універсіада, стане кроком до розвитку позитивного іміджу країни. Тому керівництво Казахстану схвалило ініціативу мера міста Алмати і всіляко сприяє підготовці до студентських ігор.

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ