Добре завершення Різдвяних свят

Згадуючи заплановані програмою міських святкувань «Різдво у Львові» - численні урочистості, театралізовані дійства, вистави, концерти, можна з певністю ствердити, що найвидовищнішою акцією став десятий традиційний фестиваль «Спалах Різдвяної звізди» (7 - 8 січня).

Уже десятиліття триває започаткована працівниками Музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» справа відродження традиції виготовлення та побутування великих звізд, які в українців завжди асоціювалися із головним символом Різдва. А традиційна святкова хода звіздарів та учасників вертепного дійства вулицями старого міста на другий день Різдвяних свят є правдивою кульмінацією свят. За цим барвистим парадом Львів пізнають  у світі, бо від 2007 року до організації фестивалю долучається Львівська міська рада.

Цьогоріч з нагоди ювілею фестивалю на церемонії презентації Різдвяних звізд нагороджено Дипломом за поширення християнських цінностей та різдвяних традицій доцента кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури Олену Падовську. Ця нагорода є своєрідним підсумком діяльності Олени Мирославівни, як культуролога і мистецтвознавця, адже вона від початків долучилася до відновлення, проведення та популяризації «нової» доброї традиції Міста Лева. Олена Падовська зібрала великий фактологічний матеріал, який стосується діяльності майстрів-звіздарів з Надсяння (братів Петра і Богдана Новаків) та ліг в основу розділу її історико-краєзнавчої праці «Книжка про Малковичі».

Кафедра олімпійської освіти