«Галичанка» наздогнала «Карпати»

У Броварах завершився перший із чотирьох турів фінального етапу чемпіонату України з гандболу серед жіночих клубів суперліги. У головному матчі туру львівська «Галичанка», сформована із випускниць і студентів Львівського державного університету фізичної культури та учнів Львівського училища фізичної культури, перемогла ужгородські «Карпати» (23:17) і зрівнялася за очками у турнірній таблиці. Отож, наступні тури у Херсоні (13-15 квітня), Львові та Ужгороді, де ще тричі зустрінуться між собою дві кращі команди України й назвуть ім’я чемпіона.

А в першому матчі туру «Галичанка» розгромила «Спартак» (36:20), а «Дніпрянка» перемогла на той час лідера чемпіонату «Карпати» – 33:28. Наступного ігрового дня та ж «Дніпрянка» без шансів програла «Галичанці» – 21:34, а «Карпати» – зі скрипом «розібралися» із «Спартаком» – 25:22.

Отож, до очної зустрічі з «Галичанкою» «Карпати» підійшли в ролі лідера, випереджаючи львів’янок на два очки. Матч головних фаворитів чемпіонату і принципових суперників останніх років пройшов у безкомпромісній боротьбі. Отримавши по три двохвилинні вилучення, достроково участь у грі припинили Мелекесцева та Компанієць у "Карпат" та Воловник у "Галичанки". Заради цього матчу на чималий ризик наважилась найкращий снайпер ужгородок Дар’я Кот. Незважаючи на важку травму коліна і тривалу паузу у виступах, вона кілька разів виходила на майданчик у складні для своєї команди моменти та забила два голи. Та це не допомогло «Карпатам». Упродовж усього матчу в рахунку вела "Галичанка", підопічні Тетяни Штефан надійно діяли в захисті та виграли перший тайм (12:8) і загалом гру – 23:17.

Відтак, львівська команда наздогнала "Карпати" за очками у турнірній таблиці, хоча за особистими зустрічами у цьому чемпіонаті ще поступається «Карпатам» – 2:3. Тому інтрига в боротьбі за золоті медалі лише загострилася. А от питання із «бронзою» практично уже вирішилося: "Дніпрянка" перемогла "Спартак" (26:21) та зміцнила свої позиції на третьому місці турнірної таблиці.

Роман Цюняк

Чемпіонат України. Суперліга. Жінки. 1 тур фінального етапу (м. Бровари)

«Карпати» (Ужгород) – «Дніпрянка» (Херсон) – 28:33 (13:19)
«Галичанка» (Львів) – «Спартак» (Київ) – 36:20 (16:10)
«Галичанка»: Гілязетдинова, Гладун – Сідлецька (5), Дорожівська (4/2), Стрюкова (4), Парандій (4), Давидянц (3), Баранович (3), Коновалова (3), Савчин (2), Воловник (2), Смолінг (2), Косміна (1), Сабова (1), Маркевич (1), Туркало (1). Тренери – Тетяна Штефан, Віталій Надич.
«Спартак»: Тарасенко, Михайленко – Фурманець (1), Білошицька (1), Шидивар (3), Бреус (1), Меркушева (2/1), Харламова (1), Рудько (2), Власюк (2), Рибіна (3), Козаєва (4/2). Тренер – Мая Карбунар.

«Дніпрянка» – «Галичанка» – 21:34 (13:19)
«Дніпрянка»: Чернявська, Дрембач – М. Гречка (5), Рева (4), Кандибей (4), Сорокіна (2), Ткаченко (2), Кирилова (2), Проценко (1), Головко (1), Сурган, Каменщик, Попович, К. Гречка, Поцелуєва, Кузеванова. Тренер – Михайло Милославський.
«Галичанка»: Гілязетдинова, Гладун – Смолінг (9), Сабова (5), Коновалова (3), Савчин (3), Туркало (3), Воловник (2), Косміна (2), Дорожівська (2), Сидлецька (1), Парандій (1), Давидянц (1), Баранович (1), Маркевич (1), Стрюкова. Тренери – Тетяна Штефан, Віталій Надич.

«Спартак» – «Карпати» – 22:25 (11:13)

«Карпати» – «Галичанка» – 17:23 (8:12)
«Карпати»: Яблонська, Воронько – Косик (5), Лезінська (4), Кот (2), Мигович (2), Лєбєдєва (1), Компанієць (1), Каганець (1), Цубіна (1), Готра, Гичка, Мелекесцева, Чундак, Бабій. Тренер – Борис Петровський.
«Галичанка»: Гілязетдінова, Гладун – Туркало (8), Коновалова (5), Савчин (3), Смолінг (3), Сабова (2), Парандій (1), Воловник (1), Сідлецька, Дорожівська, Стрюкова, Давидянц, Баранович, Косміна, Маркевич. Тренери – Тетяна Штефан, Віталій Надич.

«Дніпрянка» – «Спартак» – 26:21 (14:13)

Турнірне становище: “Карпати” – 40 очок; “Галичанка” – 40; “Дніпрянка” – 26; “Спартак” – 16
Наступний тур – у Херсоні 13-15 квітня.