Командне «срібло» Львова без Яни Шемякіної

Cтудентки Львівського державного університету фізичної культури Ксенія Пантелеєва і Юлія Свистіль та випускниці ЛДУФК Анфіса Почкалова і Анастасія Івченко у складі львівської команди вибороли срібні медалі чемпіонату України, який 4 червня завершився у їхньому рідному спорткомплексі.

У шостий день змагань було розіграно два комплекти медалей – у командних змаганнях з фехтування на шпагах серед чоловіків та жінок. Львівські вболівальники небезпідставно сподівалися, що обидві їхні шпажні команди (жіноча і чоловіча) зможуть здобути медалі, причому від представниць прекрасної статі чекали золотих нагород. Одразу скажемо, що на сто відсотків задовольнити апетити своїх фанів нашим шпажистам не вдалося. Однак на слова докору ні дівчата, ні хлопці аж ніяк не заслужили.

Як і очікувалося, у турнірі жінок перші команди Львова та Києва без проблем здолали своїх суперників на шляху до фіналу. «Золота» дуель проходила за перемінного успіху. Спершу перед вели господарі змагань, які виступали таким складом: студентки Львівського державного університету фізичної культури Ксенія Пантелеєва і Юлія Свистіль та випускниці  ЛДУФК Анфіса Почкалова і Анастасія Івченко. Однак поступово Олена Кривицька, Фейбі Бежура, Інна Бровко та Алла Грищук зуміли наздогнати суперниць і навіть вийти вперед. Усе мала вирішити остання мікродуель, у якій на доріжку вийшли Пантелеєва і Кривицька, причому остання мала перевагу в один укол. Нагадаємо, що саме ці шпажистки зустрілися і в фіналі особистого турніру. Тоді у вирішальний момент, за рахунку 14:14 «золотий» уколи нанесла Ксенія. На жаль, у командній дуелі доля посміхнулася Олені, яка скористалася тактичними прорахунками суперниці і завершила бій з переможним для киянок рахунком – 45:42.

Напевне, підсумок зустрічі був би іншим, коли б за команду Львова фехтувала Яна Шемякіна. Та спортивні чиновники не дозволили їй виступати за команду рідного міста. Чому? Причина знайшлася: Яна вийшла заміж і тепер офіційно мешкає у столиці. Але рішення функціонерів виглядає дивним. Та це окрема тема, яка немає нічого спільного зі спортом.

Щодо виступу львівських шпажистів, то вони були близькими до того, аби вибороти бронзові нагороди. Олександр Ваулін, Сергій Смірновський, Антон Димитренко і Юрій Гвоздь, здолавши супротив команд Закарпаття-2 (45:30) і Києва-2 (45:38), у півфіналі зустрілися з першою командою Харкова, в складі якої фехтували шпажисти основного складу національної збірної, чемпіони світу Максим Хворост і Дмитро Карюченко. Під тиском атак зірок світового рівня молоді галичани не встояли – 25:45. А от у «бронзовій» дуелі проти команди динамівської ШВСМ зі столиці львів’яни мали хороші шанси вибороти медалі. На жаль, не усе склалося так, як хотіли хлопці. Однак билися вони із значно більш досвідченими суперниками на рівних, про що свідчить і підсумковий рахунок – 45:38. Зазначимо, що по ходу зустрічі перевага киян становила не більше чотирьох уколів. А до семи вона виросла лише в кінцівці поєдинку, коли необхідно було ризикувати.

www.zik.ua

ХХV Чемпіонат України з фехтування-2016 (Львів, Спорткомплекс ЛДУФК)

Шпага. Жінки. Командна першість (10 команд)

1/4 фіналу: Київ-1 – Київ-3 – 45:18; Харків – Львів-2 – 45:25; Київ-2 – Дніпро – 45:43;
Львів-1 – Хмельницький – 45:15
За 5-е – 8-е місця: Львів-2 – Київ-3 – 44:33; Дніпро – Хмельницький – 45:43
За 7-е місце: Київ-3 – Хмельницький – 45:35
За 5-е місце: Львів-2 – Дніпро – 45:43
Півфінал: Київ-1 – Харків – 45:28; Львів-1 – Київ-2 – 45:28
За 3-є місце: Київ-2 – Харків – 45:41
Фінал: Київ-1 – Львів-1 – 45:42

Підсумкові місця: 1. Київ-1; 2. Львів-1; 3. Київ-2; 4. Харків; 5. Львів-2; 6. Дніпро; 7. Київ-3; 8. Хмельницький.

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ