Конкурс читців патріотичної поезії «Пильнуй, Україно, пильнуй!»

19 квітня 2016 року у Львівському державному університеті фізичної культури відбувся конкурс читців патріотичної поезії «Пильнуй, Україно, пильнуй!», який організував студентський профспілковий комітет. Конкурс проводився вдруге. Знаково, що цьогоріч всі учасники читали власну поезію.

У конкурсній комісії за молодими літераторами пильно спостерігали: Олена Падовська, кандидат наук з мистецтвознавства, доцент кафедри олімпійської освіти; Ірина Гузенко, старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін; Марія Сибіль, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біохімії та гігієни; Іванна Литвинець, керівник літературно-мистецького гуртка культурно-мистецького відділу, автор творів, надрукованих в літературних часописах, творчих сайтах «Поетичні майстерні», «Клуб поезії».
Організатором та ведучою конкурсу була Вікторія Стадницька, яка наголосила, що в контексті з сьогоднішніми подіями важливо, щоб патріотизм, віра в себе і нашу державу допомогла вибороти свободу й на весь світ заявити, що українська нація сильна і свідома.
У конкурсі читців патріотичної поезії «Пильнуй, Україно, пильнуй!» змагалися шість учасників. Отож переможницею стала студентка 21 групи напрямку «Хореографія» Юлія Ільяшенко (вірші «Лист солдата до мами», «Тривога»). Друге місце творча колегія журі присудила студентці 3 курсу факультету спорту Надії Колб (вірш «Ти знаєш, я люблю!»). На третій сходинці з віршем «Дорогою у казку» розмістився Ростислав Якимович, студент 1 курсу факультету фізичної реабілітації. Удостоєні почесних нагород юні літератори спортивного вишу були нагороджені цінними дарунками від студентського профспілкового комітету.


Інші учасники конкурсу, які достойно боролися в поетичному змаганні, отримали грамоти за участь в конкурсі. Серед них Надія Цьолковська, студентка 3 курсу факультету туризму (вірші «Війна забрала так безжально...», «Сум за Батьківщиною»); Роксоляна Шміло, студентка 1 курсу факультету фізичної реабілітації (вірші «Беркутівець», «Не люби нікого»); Тетяна Єгорова, студентка 3 курсу факультету туризму (вірші «Далекі мамині пісні», «Не загуби життя солодкого хвилини»).
Також прозвучали пісні у виконанні студентів університету Олени Романової та Олени Марухняк, солістів вокальної студії культурно-мистецького відділу «Зоряна соната» (керівник – Ольга Малерик). Акомпонувала Наталія Павловська, концертмейстер Львівської опери.
Цікавим і піднесеним акордом дійства стало спільне виконання учасників і гостей свята пісні «Червона рута», автором якої є світоч української музики Володимир Івасюк.


Вся колегія журі була приємно вражена талантами молодих авторів, які плекають українське слово, добираючи для нього найкращі барви форми та змісту, образів і думки, почуттів і переживань. У цьому одночасно безмежність і всеосяжність літератури. Леонардо да Вінчі зазначав, що «малярство – це німа поезія, а поезія – промовисте малярство”. Отак кожен з учасників конкурсу «Пильнуй, Україно, пильнуй!» став митцем слова, намалювавши одну неповторну картину.


Іванна Литвинець
культурно-мистецький відділ

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ