Ксенія Пантелеєва – чемпіон України-2016

Студентка Львівського державного університету фізичної культури Ксенія Пантелеєва перемогла на домашньому чемпіонаті України з фехтування, який триває у спорткомплексі ЛДУФК.У четвертий день змагань з’ясовували стосунки майстрині шпажного мистецтва. За своїм розвитком подій змагання шпажисток багато в чому нагадували особистий турнір рапіристів у перший день львівського чемпіонату. Щоправда, цього разу не обійшлося без гучних несподіванок. А найбільшою сенсацією стала поразка на стадії чвертьфіналу олімпійської чемпіонки Лондона-2012 Яни Шемякіної. Улюблениця усієї Галичини несподівано поступилася хоча й досвідченій, але в рази менш відомій широкому загалу харків’янці Надії Касьяненко. Причому Надія у підсумку перемогла Яну, в якої у цьому бою мало що вдавалося із запланованого, з переконливим рахунком – 15:8. Втім, у жодному разі з цієї поразки Шемякіної не потрібно робити ніякої трагедії. Адже Яна цілеспрямовано готується до Олімпіади-2016, а до головного старту чотириріччя у Ріо-де-Жанейро ще більше двох місяців. Форсувати ж спортивну форму заради, нехай і в рідних стінах, успіху в локальних змаганнях, стовідсотково було б не професійно. При цьому можна зрозуміти й розчарування львівських шанувальників фехтування, які мали великі сподівання побачити на власні очі домашній тріумф своєї фаворитки. Та головне все ж, щоб Шемякіна у оптимальній формі підійшла до олімпійського турніру. Віримо, що так воно й буде.

До того ж «золото» у жіночій шпазі все одно залишилося у Львові. І ось тут якраз ми й спостерігаємо схожість змагань шпажисток з ходом турніру рапіристів. Нагадаємо, у чоловічій рапірі до квартету півфіналістів пробився лише один представник львівської школи фехтування – аспірант Львівського державного університету фізичної культури Ростислав Герцик. Однак саме він і зійшов на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. У жіночій шпазі до півфіналу з господарок пробилася лише одна Ксенія Пантелеєва, яка також навчається у ЛДУФК. У півфіналі, до речі, вона зустрілася з Надією Касьяненко, кривдницею Яни Шемякіної і зуміла реваншуватися за поразку своєї партнерки по збірній команді з достатньо переконливим рахунком 15:11.

Іншу пару півфіналістів склали киянка Валентина Босова та вихованка тернопільської школи фехтування, ветеран національної збірної України Олена Кривицька, яка у чвертьфіналі залишила без нагороди ще одну медальну надію львів’ян Анфісу Почкалову, перемігши з рахунком 15:13. З Босовою за право фехтувати у фіналі Кривицька особливих проблем не мала: співвідношення нанесених уколів – 15:8 – говорить саме за себе.

Натомість «золота» дуель Ксенія Пантелеєва – Олена Кривицька, як і має бути на представницьких форумах, стала справжньою окрасою турніру. Увесь бій перебували у напруженні не лише самі учасниці бою і їхні секунданти, а й глядачі також. А максимальної драматургії ситуація набула, коли рахунок став 14:14 і долю золотої нагороди мав вирішити останній укол. На радість більшості вболівальників його нанесла Ксенія Пантелеєва – 15:14.

Додамо, що 2 червня відбудеться командний турнір шпажисток, у якому очікується запекла боротьба в фіналі між командами Львова і Києва. Хоча це ж шпага і до того ж жіноча – а в цьому виді зброї несподіванок завжди вистачає…

www.zik.ua

Довідка


ХХV Чемпіонат України з фехтування 2016 року


Львів. 28 травня – 4 червня. Спорткомплекс ЛДУФК

31 травня. Шпага. Жінки. Особиста першість (51 учасниця)

1/4 фіналу

Ксенія Пантелеєва (Львів) – Фейбі Бежура (Київ) – 15:11

Надія Касьяненко (Харків) – Яна Шемякіна (Львів) – 15:8

Валентина Босова (Київ) – Катерина Чорній (Київ) – 15:14

Олена Кривицька (Тернопіль) – Анфіса Почкалова (Львів) – 15:13

1/2 фіналу

Ксенія Пантелеєва (Львів) – Надія Касьяненко (Харків) – 15:11

Олена Кривицька (Тернопіль) – Валентина Босова (Київ) – 15:8

Фінал

Ксенія Пантелеєва (Львів) – Олена Кривицька (Тернопіль) – 15:14

Підсумкова класифікація

1. Ксенія Пантелеєва (Львів)

2. Олена Кривицька (Тернопіль)

3. Надія Касьяненко (Харків)

3. Валентина Босова (Київ)

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ