Марія Музичук після нічиєї програла Хоу Іфань

У матчевій чемпіонській зустрічі між випускницею Львівського державного університету фізичної культури, діючою чемпіонкою світу Марією Музичук і претенденткою з Китаю Хоу Іфань сьогодні, 4 березня, перший вихідний день. Напередодні суперниці зіграли дві партії: спершу – розписали мирову, а в другій – китаянка перемогла.

Перші два ходи другої партії матчу повторилися, але на третьому ході Хоу Іфань посунула свого слона на одну клітинку далі, таким чином розігравши іспанську партію. В центральному варіанті китайська шахістка вибрала варіант з 9.Се3, але складалось враження, що Марія є добре підготовленою в дебюті. Проте, позиція була такою складною, що обидві шахістки витратили майже весь відведений час ще перед 20-им ходом, тому догравали партію вже в цейтноті. Хоу Іфань почала вважати свою позицію кращою після того, як вона пішла f5. Насправді вирішальна помилка чорних сталася на 27му ході. Замість 27..Сс5 Марія могла зіграти 27..Сg3 і після 28. Фg3 Те8 все ж намагатися знайти контргру. Після ходу в партії Хоу Іфань грала дуже точно і на 32-му ході змусила чемпіонку світу капітулювати.

«Я не можу точно стверджувати, де саме закінчувалася теорія. Я радше пам’ятала типові ідеї, ніж варіанти. Найбільш вирішальним стало те, що ми обоє грали в цейтноті, тому допускали неточностей», – вважає Хоу Іфань.

Обидві шахістки стверджували, що після того як вони здобули звання чемпіонки світу, ставлення до шахів дуже змінилось на їхній батьківщині. Хоу Іфань, наприклад, сказала, що в її рідному місті шахи зараз найпопулярніший вид спорту. Марія Музичук відзначила небувалий інтерес до шахів у Львові, а також згадала, що з вересня шахи запроваджені в шкільну програму.

2 березня відбулася перша партія матчу на звання чемпіонки світу з шахів між Марією Музичук і Хоу Іфань. Вона завершилася нічиєю на 31-му ході після трьох годин гри. Хоу Іфань чорними фігурами вирішила змінити сицилійський захист, який зустрічався в останній партії суперниць в Монако, і вибрала 1..е5. Таким чином на дошці була розіграна італійська партія і чинна чемпіонка світу не змогла здобути переваги в дебюті. Після серії розмінів партія перейшла в нічийний ендшпіль.

«Мені дуже приємно, що так багато людей прийшло нас підтримати. Я не можу сказати, що я задоволена і не можу сказати, що засмучена. Насправді, це мій перший матч, в якому я грала без глядачів, до того були лише тренувальні матчі», – зазначила Марія Музичук, чинна чемпіонка світу з шахів серед жінок.
«Я гадаю, що це нормальний початок партії. Буде ще багато цікавих партій. Насправді, в моїй практиці не часто зустрічався хід е5, але все рівно цей хід є досить популярним», – розповіла Хоу Іфань, претендентка на шахову корону.

– Перші партії матчу мають таку специфіку, що гравці грають з великим запасом міцності. Вони не завжди впевнені в своїй підготовці, тому грають дуже надійно. Особливо це прослідкувалось в попередніх матчах Хоу Іфань. Китаянка грає не в себе дома, тому вона особливо обережно. У Марії Музичук було два моменти, коли вона могла піти g4, і це було б в її стилі. Боротьба після цього дуже б загострилась і можна було б очікувати результативної партії, але Марія не зважилась на це, – прокоментував Адріан Михальчишин.

Найближчі дві партії – 5-6 березня.


Роман Цюняк

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ