Марія Музичук проти Хоу Іфань. Завтра – відкриття матчу

1 березня 2016 року – історична дата в спортивному житті Львова. Вперше у місті Лева та Україні у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької о 19-й годині розпочнеться офіційна церемонія відкриття матчу за звання чемпіонки світу з шахів, у якому діюча чемпіонка світу, випускниця Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук зустрінеться з першим номером світового рейтингу китаянкою Хоу Іфань.

“На відкриття запрошуємо близько тисячі осіб. Це будуть команди Марії Музичук та Хоу Іфань, представники ФІДЕ та міжнародної шахової спільноти, Федерації шахів України, українські гросмейстери, школярі Львова та Львівської області, які займаються у шахових гуртках”, – розповіли у Львівській дирекції з підготовки та проведення матчу за звання чемпіонки світу з шахів.

Як додають організатори, в програмі церемонії відкриття плануються виступи відомих львівських виконавців: “Виступи виконавців будуть дуже цікавими, до прикладу, балет “Життя” готує спеціальну програму”. Під час відкриття відбудеться також ще один надзвичайно важливий етап матчу – жеребкування, після якого стане відомо, хто з учасниць гратиме білими та чорними фігурами. Усі десять партій відбудуться в Палаці Потоцьких. Перша партія розпочинається 2 березня о 15:00.

Тим часом, міський голова Львова Андрій Садовий 27 лютого привітав з 22-им днем народження Хоу Іфань (до слова, Марії Музичук у вересні виповниться 24-ти). Від громади міста Андрій Садовий вручив китайській шахістці монету із зображенням Короля Данила Галицького та львівські солодощі.
«Це мій перший візит до України. Звісно, я чула про те, що Львів має дуже багату історію, зокрема, це можна побачити по давній архітектурі міста, яка є доволі привабливою», – розповіла Хоу Іфань.

Призовий фонд матчу, який становить 200 тисяч євро, розподіляється таким чином: 60% переможниці та 40% – гравчині, що програла після десяти основних партій; якщо переможниця визначилась після тай-брейків, тоді розподіл 55%х45%.

Зазначимо, що титул чемпіонки світу з шахів Марія Музичук здобула на чемпіонаті світу з шахів серед жінок у 2015 році. Хоу Іфань після перемоги на серії Гран-Прі 2013-2014, отримала право на участь в матчі за звання чемпіонки світу. Шахістки вже двічі зустрічались. Вперше у 2012 році – на турнірі в Гібралтарі та вдруге під час Гран-Прі в Монако 2015 року. Обидва рази перемагала Хоу Іфань. Отож, настав час реваншу.

На завершення зазначимо, що 28 лютого свій день народження відсвяткувала старша сестра Марії Анна Музичук, котра допомагала їй належним чином підготуватися до надзвичайно важливого чемпіонського матчу. Отож, ми вітаємо випускницю ЛДУФК Анну і бажаємо, аби святкова й переможна аура панувала у шаховому сімействі Музичук аж до 18 березня, коли завершиться матч за світову шахову корону.

Роман Цюняк

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ