Марія Музичук розпочинає білими

Сьогодні, 2 березня, у львівському Палаці Потоцьких о 15-й годині розпочнеться перша із десяти запланованих партій матчу за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок, у якому діюча чемпіонка світу, випускниця Львівського державного університету фізичної культури Марія Музичук протистоятиме першому номеру світового рейтингу ФІДЕ китаянці Хоу Іфань. Жереб під час офіційної церемонії відкриття вибрав для українки білі фігури у першій партії.

Варто зазначити, що після четвертої партії гравці змінюють кольори (шахістка, якій випали білі фігури на жеребкуванні, п’яту партію грає чорними). Контроль часу: 90 хвилин на перші 40 ходів, потім 30 хвилин до кінця гри, з додаванням 30-ти секунд на кожен хід, розпочинаючи з першого ходу. Якщо рахунок рівний після основних десяти партій, проводять знову жеребкування і чотири тай-брейки по 25 хвилин для кожного гравця з додаванням десяти секунд після кожного ходу. Якщо рахунок нічийний після чотирьох блискавичних партій, знову відбувається жеребкування та проводять дві партії з контролем часу 5 хвилин та додаванням 3 секунди після кожного ходу. У випадку нічийного рахунку для визначення переможця проводять ще один матч з двох партій. І якщо переможець досі не визначився, гравці змагаються в «армагедоні».

Призовий фонд цього матчу, який становить 200 тисяч євро, розподілять таким чином: 60% переможниці та 40% – гравчині, котра програла після десяти основних партій; якщо переможницю визначили після тай-брейків, тоді розподіл – 55% на 45%.

Нагадаємо, що титул чемпіонки світу з шахів Марія Музичук здобула на чемпіонаті світу серед жінок 2015-го року. Хоу Іфань після перемоги на серії ґран-прі 2013-2014-го отримала право на участь в матчі за звання чемпіонки світу. Згідно з рейтингом ФІДЕ, на 1 березня 2016-го року Хоу Іфань займає перше місце (2667 очок) серед жінок, а Марія Музичук (2563) – четверте, випереджаючи свою старшу сестру Анну (2555), яка йде п’ятою.

«Ми доволі довго готувалися до цього матчу, то ж всім хочеться, щоб він якнайшвидше розпочався», – зазначила чинна чемпіонка Марія Музичук.
«Я рада бачити тут стільки шанувальників шахів. Я вам усім бажаю гарного вечора і загалом хороших вражень від цієї події», – зазначила претендентка на шахову корону китаянка Хоу Іфань.

Під час грандіозної церемонії відкриття міський голова Андрій Садовий звернувся до присутніх із вітальним словом та подякував претендентці на шахову корону Марії Музичук за право проводити цю визначну подію у Львові.
«Це була дуже довга й цікава дорога. І я хочу ще раз подякувати Марії Музичук за це право приймати власне у Львові такий чемпіонат. Також хочу подякувати Хоу Іфань за прекрасні коментарі про місто Львів, які сьогодні лунають на весь світ. Це велика честь – бути шаховою столицею світу й обирати шахову королеву. Я б дуже хотів, аби ми усвідомили цю прекрасну мить», – відзначив Андрій Садовий.
Він також додав, що зараз важливо, аби всі львівські діти мали змогу вчитись грі в шахи та досягати вершин. Відзначимо, що з цією метою цьогоріч у всіх школах міста запрацювали шахові гуртки. Розпочато впровадження й у садочках. «Хочемо, аби за прикладом Львова пішла вся Україна: адже якщо ми хочемо жити в красивій, процвітаючій країні, то нам треба багато мудрих людей. І тут варто почати з дітей», – підкреслив міський голова.

Загалом, програма церемонії відкриття поєднувала виступи відомих львівських виконавців із традиційними привітаннями української та китайської гросмейстерок від перших осіб країни та міста. Зокрема, вітання від Президента України озвучив голова ЛОДА Олег Синютка, від голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та усього депутатського копусу – народний депутат України зі Львова Микола Величкович, від Львівської обласної Ради – її голова Олександр Ганущин, від спортивних чиновників – Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, від української шахової федерації – її президент Віктор Капустін, від міжнародної шахової федерації – її віце-президент Георгіос Макропулос з Греції.

– Коли Марія Музичук стала чемпіонко світу, ми зрозуміли, що у нас з’явилася мрія, мрія провести цей матч в Україні, мрія провести цей матч саме у Львові. І Львів зробив величезну справу, для того, щоб цей матч відбувся. Тепер на нас чекає двотижнева захоплююча боротьба, спортивна, естетична боротьба. Бо шахи – це не лише спорт, це естетика, це високий, духовний, культурний рівень. Я впевнений, що ця боротьба захопить не лише Львів, не лише Україну, але і увесь світ. За цією грою, яка буде проходити в Палаці Потоцьких, будуть спостерігати мільйони людей. Львів перетворився на світову столицю цієї чудової гри в шахи, – наголосив Віктор Капустін, президент шахової федерації України.

Святкового колориту додали виступи на головній сцені міста балету “Життя”, скрипаля-віртуоза Олександра Божика, квартету Tenors Bel’canto та учасниці шоу “Голос країни” Христини Соловій. Завершилося святкове дійство вуличною виставою від театру «Воскресіння». Це пластично-вогняний номер, у якому актори на ходулях у чорно-білих шахових костюмах розіграли шахову виставу з поєднанням української та китайської культури.

Передувало офіційному відкриттю урочисте погашення поштового конверту та марки з зображенням логотипу матчу.

Роман Цюняк

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ