Марії Музичук доведеться ризикувати

Випускниця Львівського державного університету фізичної культури, діюча чемпіонка світу Марія Музичук, на жаль, двічі поступилася претендетці на титул, лідеру світового рейтингу ФІДЕ китаянці Хоу Іфань у десятираундовому чемпіонському протистоянні, яке триває у Львові. Завтра, 11 березня. шахістки зіграють сьому партію, у якій Марії Музичук доведеться ризикувати, бо вона програє із загальним рахунком 2:4.

Щодо попередньої, шостої, партії, у ній Марія Музичук програла білими фігурами. Стриянка повернулася до італійської партії і позиція загострилася відразу після дебюту. Хоу Іфань обрала агресивний варіант з ходом g5-g4 і ослабила позицію свого короля.

На прес-конференції китайська шахістка пояснила, що кінь на h4 може бути як небезпечним, якщо він допомагатиме білим в атаці на короля, так і опинитися поза грою, що саме і трапилося в партії. У білих було кілька можливостей провести f6, забезпечивши коню клітинку f5 з хорошою грою, проте Марію привабила інша ідея. Вона зізналася, що після 22-го ходу втратила правильну лінію.

Нагадаємо, що матч зупиниться, якщо хтось із гравців набере 5,5 очок. За нинішніх умов китаянку влаштує тричі зіграти унічию, а Марії Музичук конче потрібна перемога.

 

Роман Цюняк

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ