Марію Музичук нічия уже не влаштовує

Сьогодні, 14 березня, о 15-й годині у львівському Палаці Потоцьких розпочнеться дев’ята партія матчу за звання чемпіонки світу з шахів між діючою чемпіонкою, випускницею Львівського державного університету фізичної культури Марією Музичук зі Стрия та претенденткою на титул, лідером світового рейтингу ФІДЕ китаянкою Хоу Іфань. Українка у цій партії гратиме чорними фігурами і її влаштовує лише перемога. У разі нічиєї чемпіонкою світу стає китаянка.

А восьма партія, як і шість попередніх, завершилася унічию. Цього разу мирову шахістки підписали після 44 ходів і чотирьох годин гри. Білими грала Марія Музичук, вона змогла отримати незначну перевагу після дебюту, і хоча позиція чорних була пасивною, цього виявилось недостатньо, щоб створити достатній тиск. Діюча чемпіонка світу повернулася до каталонського початку, а Хоу Іфань обрала рідкісний варіант з b5. Перший критичний момент у партії виник після 13-го ходу. Марія Музичук вирішила закрити позицію, зігравши е5 і с5. Уже згодом, на прес-конференції вона пояснила свій вибір тим, що не могла оцінити точно 14. Те1. Ймовірно – це останній момент у партії, де у Марії ще зберігались практичні шанси. Після розміну ферзів білі провели план з проривом f5, але не досягнули переваги.

Відтак, рахунок у матчі став 5:3 і тепер для Хоу Іфань достатньо зробити нічию у одній з двох партій, щоб повернути собі титул чемпіонки світу серед жінок. В той самий час Марія Музичук повинна виграти обидві партії, щоб здобути право грати тай-брейк.


Роман Цюняк

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ