«Мова – душа народу»

Чужою мовою розмовляє у державі або гість, або найманець,
або окупант, який нав’язує їй свою мову (Карл Маркс)

23 лютого 2016 року в рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови у Львівському державному університеті фізичної культури відбувся літературний захід «Мова – душа народу». Організатори: культурно-мистецький відділ і кафедра української та іноземних мов.

Розпочали згадкою про тих героїв України, які у лютневі дні 2014 року віддали свої життя за наше щасливе майбутнє: «Вбраний в криваве світанок просить хвилину спокою. Мамо, не плач… На ложах м’яких серед трав шовкових вони спочивають. Сто змовлених «прощай», сто криків, сто зітхань розірвуть небеса. Спасенна та земля, де впала кров невинних…».

З уст Володимира Дяківа зірвалася тужлива пісня … «Пливе кача». З авторською поезією «Допоки, Солдате, воюєш», в якій відображено контрасти життя маленького сина і українського воїна, який «чорного диму вогненну веселку бачить з вчорашнього рання», виступила Іванна Литвинець.

У літературному вечорі «Мова – душа народу» взяли участь студенти: актори театрального гуртка культурно-мистецького відділу: Анастасія Чугай, Роман Девіняк, Вікторія Стадницька, Оксана Іопа, Яна Заєць, Роксоляна Богданова (режисер – Зоряна Грегорійчук). Прозвучали пісні у виконанні солістів вокальної студії «Зоряна соната» культурно-мистецького відділу: Віталії Собків, Володимира Дяківа, Роксоляни Фірти (керівник – Ольга Малерик).

В рамках заходу відбулася вікторина знавців української мови, в якій взяли участь студенти університету: Ксенія Ровенець, Маркіян Матвіїв, Андрій Мотрук, Роксоляна Шміло, Владислав Кужель (команда факультету фізичної реабілітації), Софія Смеречинська, Олег Ващишин, Софія Причина, Віолета Поправка, Каріна Божик (команда факультету спорту), Анастасія Антонова, Максим Линюк, Антон Зубрицький, Ярина Мельник, Тетяна Вдович (команда факультету туризму).

Продемонстрували красу і колоритність нашої української мови Яна Заєць та Роксоляна Богданова в театральній мініатюрі за твором І.Нечуй-Левицького «Баба Параска і баба Палажка».

На завершення вечора привітала учасників вікторини і вручила грамоти Ольга Василівна Романчук, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов. Солодкими дарунками учасників дійства потішив студентський профспілковий комітет.

Мова – душа народу. У кожного вона своя. Але ми не кожні. Ми – УКРАЇНЦІ. Це наша земля. Земля наших поетів, наших дітей, наших Героїв. Вже два роки збігло... Болить душа, ридає за кожне ранене, убите серце, яке хотіло жити. Любов і лиш любов загоїть усі рани, вона сильніша за усе. Плекаймо рідне слово, яке тріпоче на устах, зривається й летить неначе сизокрилий птах...

Іванна Литвинець
культурно-мистецький відділ