Несподіваний, але приємний розгром лідера

Збірна Львівського державного університету фізичної культури у перенесеному матчі четвертого туру попереднього етапу ХV Чемпіонату України з футболу серед команд вищих навчальних закладів на своєму полі розгромила лідера Конференції «Захід» ФК «Тернопіль-Педуніверситет». Гра на полі стадіону СКА міста Лева завершилася з рахунком 4:0 на користь підопічних Олега Колобича.

ЛДУФК (Львів) – ФК «Тернопіль-Педуніверситет» – 4:0 (3:0)
23 березня. Початок – 15:00. Львів. Стадіон СКА. 70 глядачів. Хмарно. +4°С.

Арбітр – Сергій Секунда (Луцьк).
Асистенти арбітра: Юрій Кравченко, Юрій Ковальчук (обидва – Львів).
Четвертий арбітр – Степан Лапко (Львів).
Спостерігач арбітражу – Юрій Холявко (Львів).

ЛДУФК (Львів): Олег Мозіль, Богдан Вільчинський (Олег Матушевський, 73), Остап Грось, Андрій Маркович, Олександр Дударенко, Ігор Богач (Юрій Сень, 61), Тарас Завійський (Роман Толочко, 46), Назар Вербний, Дмитро Полюганич (Іван Диня, 69), Володимир Савошко (Олег Шандра, 78), Володимир Гладкий (Святослав Дзядикевич, 59).

Старший тренер – Олег Колобич.

ФК «Тернопіль-Педуніверситет»: Володимир Кравчук (Іван Мельник, 58), Ігор Курило, Артур Дорі, Тарас Мороз (Станіслав Скибіцький, 61), Юрій Соколовський, Юрій Заставецький, Ігор Сороцький, Тарас Кривий, Руслан Луцик (Роман Левіцький, 46; Ростислав Радкевич, 56), Іван Тарабалка (Андрій Когут, 46), Тарас Гром’як.

Старший тренер – Андрій Івегеш.

Голи: 1:0 – Богач (6), 2:0 – Богач (15), 3:0 – Гладкий (45+1), 4:0 – Маркович (52).

Попередження: Савошко (29), Сень (78) – Мороз (23), Курило (38), Гром’як (78).

Вилучення: Гром’як (88, друге попередження).

Фаворит Конференції «Захід» приїхав на галицьке дербі до міста Лева з просто таки фантастичними показниками: чотири перемоги у чотирьох іграх із загальним рахунком 15:0!!! Команда ЛДУФК підійшла до першого в сезоні очного протистояння з принциповим суперником з трохи гіршими показниками – у чотирьох іграх три перемоги при одній поразці. Тому мало хто сумнівався, що гра на полі стадіону СКА буде надзвичайно складною. Проблем додав ще й стан газону – напередодні гри у Львові ряснів дощ. Тим неочікуванішим став підсумковий результат. Та про усе за порядком.

Перші п’ять хвилин гри пройшли у рівній боротьбі – події розвивалися між двома карними майданчиками без найменшого натяку на загострення. Але як тільки господарі включили швидкість, тут же у гостей почали виникати проблеми, причому дуже серйозні. Вже перше загострення у володіннях голкіпера тернополян призвело до взяття його воріт. Масована атака львів’ян по лівому крилу атаки завершилася горизонтальною передачею Савошка на самотнього Богача. Ігор прийняв м’яча поблизу карної зони і оцінивши ситуацію, не став зближуватися з Кравчуком, холоднокровно пробивши кіперу низом під опорну ногу – 1:0. Сталося це на 6-й хвилині.

А за дев’ять хвилин цифри на табло змінилися на 2:0. Причому підопічні Олега Колобича довели до взяття воріт «педагогів» й другу свою гостру атаку. Партнери кинули у прорив по флангу Дударенка. Лівий крайній захисник «інфізівців» помітив ривок по центру Богача і зряче вирізав на нього передачу. Сашко видав просто таки ювелірний пас, але й Ігор зіграв суперово – в потрібний момент вискочив з поміж двох оборонців, які його супроводжували і в дотик поклав круглого в праву «шістку».

Гості вперше потурбували голкіпера господарів на 22-й хвилині, коли Гром’як справа увірвався в карний майданчик і з близької відстані, але під доволі гострим кутом розстрілював Мозіля. Голкіпер впевнено відбив круглого на кутовий. А за три хвилини підопічні Андрія Івегеша отримали ще один шанс. Трохи лівіше середини «інфізівці» порушили правила і «педагоги» отримали право на штрафний удар із цілком забійної позиції – до воріт було метрів 22. Дорі пробив потужно, але поцілив у стінку.

Як треба реалізовувати свої моменти, тернополянам наочно продемонстрував центрфорвард львів’ян Гладкий у компенсований арбітром час до першого тайму. Господарі, перехопивши м’яча в середині поля, провели швидку контратаку правим флангом. На підступах до штрафного майданчика гості ніби її перервали, але круглий після рикошету відлетів на Гладкого. Володя перед тим, як м’яч опинився у нього, встиг оцінити позицію голкіпера і майстерно в дотик низом пробив з-під захисника в у дальній, лівий від голкіпера нижній кут воріт. Тож на перерву команди пішли за переваги «інфізівців» у три м’ячі.

Нагоду «розмочити» рахунок «педагоги» отримали на самому початку другої половини зустрічі. Гром’як на 47-й хвилині вискочив по центру один на один з Мозілем, але голкіпер господарів продемонстрував чудеса реакції, перевівши круглого на корнер після удару метрів з восьми. А за п’ять хвилин, як засвідчив подальший розвиток подій на полі, у грі було встановлено остаточний рахунок. Господарі по центру прорвали оборону гостей. Цікаво, що в фіналі комбінації опорний півзахисник Вербний розрізним пасом вивів на очне побачення з голкіпером гостей… правого захисника Марковича. Андрій зіграв як заправський центрфорвард: спершу качнув Крачука, який вискочив з рамки йому назустріч, а далі катнув сферу кіперу поміж ноги – 4:0.

Відчувши, як то кажуть, смак крові, Маркович на 59-й хвилині знову опинився на вістрі атаки своєї команди і метрів з десяти наніс вбивчий удар по воротах. Але оформити «дубль», як це на початку першої половини зустрічі зробив Богач, йому не вдалося – воротар тернополян Мельник, який буквально хвилиною раніше замінив у рамці Кравчука, майстерно зреагував на гармату Андрія і все закінчилося корнером.

У заключні півгодини матчу гра була рівною. Господарів цілком влаштовував рахунок 4:0, тож вони особливо вперед більше не лізли, тим паче, що за годину ігрового часу на в’язкому полі їхні ноги уже встигли добряче «наїстися». Готі ж діяли значно активніше – ніяк не хотіли їхати додому «сухими» в плані забитих голів. Однак команда Олега Колобича впевнено контролювала гру і за великим рахунком у «педагогів» був лише один по-справжньому гольовий момент. На 81-й хвилині після подачі кутового з правого флангу Курило практично без супротиву пробивав головою метрів з восьми під поперечину. Можливо, Мозіль і не зреагував би на цей удар, але круглий пройшов вище поперечини. А от хто у складі команди гостей в заключній чверті гри «відзначився», так це їхній нападник Гром’як. Отримавши на 78-й та 88-й хвилинах по «гірчичнику», він побачив перед собою червоне «світло» від арбітра зустрічі Сергія Секунди з Луцька та отримає тепер ще й «премію» від дисциплінарного комітету у виді дискваліфікації на наступний матч.

Додамо, що у вівторок, 29-го березня, команда ЛДУФК зіграє у Рівному проти «Вереса-НУВГП». А наступний домашній поєдинок підопічні Олега Колобича зіграють 5-го квітня. У гості до них завітає ФК «Університет» з Чернівців.