Олександр Усик – чемпіон світу

Український боксер-професіонал, уродженець Криму Олександр Усик (10-0, 9 КО), котрий навчається в аспірантурі Львівського державного університету фізичної культури, у польському Гданську переміг Кшиштофа Гловацьки (26-1, 16 КО) у своєму першому титульному бою.Отож, Олександр Усик здобув титул чемпіона світу у важкій вазі за версією WBO. У поєдинку проти поляка Кшиштофа Гловацьки український боксер мав перевагу у всіх 12-ти раундах. Тому всі троє суддів віддали йому перемогу – 119:109, 117:111, 117:111. Цікаво, що Усик побив рекорд легендарного Евандера Холіфілда, ставши чемпіоном світу вже у десятому поєдинку, а легендарний Холіфілд свого часу (у 1986 році) – у 12-му бою.Олександр Усик, чемпіон світу за версією WBO: «Я скучив за дітьми і хочу додому. Що було найважчим у поєдинку? Виконати те, що говорили і напрацьовували на тренуваннях – не вплутатися в бійку, яку хотів Кшиштоф. Хоча, іноді хотілося "покуражитися". А важкою була підготовка. Чому впав в 12 раунді? Від сонячного удару (сміється). Ні, просто оступився. Плани на майбутнє? Немає. План поїхати додому, побачити дітей, зустріти маму. Я скучив. А мине кілька днів і будемо вирішувати. Але це питання до менеджера. У мене було бажання закінчити цей бій нокаутом. Кшиштоф пропускав доволі сильні удари і тримав їх. Це затягувало мене в рубку, але я стримувався. Зараз на душі у мене радість! Зробив багато роботи. Дочка говорила "Давай, тату, я буду дивитися, ти станеш чемпіоном!
Лєбєдєв – Гассієв? Нехай вони боксують, а я готовий вийти з переможцем. Глядачі в Гданську тикали всякі пальці. Але це нічого страшного, я не серджуся. Я відчував підтримку співвітчизників – їх було багато. Була моя дружина, були мої брати, був мій кум Василь Ломаченко, люди з Криму, співвітчизники", – підкреслив новоспечений чемпіон світу Олександр Усик.Кшиштоф Гловацьки, екс-чемпіон світу: «Які враження? Треба зрозуміти, що було не так, і працювати над помилками. Можу сказати, що я двічі добре влучив лівою рукою, але Усик двічі уникнув продовження, тому нічого не вийшло. Не було в мене відчуття в ринзі, програю я або виграю. Але в кінцівці я розумів, що можу перемогти тільки нокаутом. У який момент зрозумів, що не вистачає сил? У кінцівці дев’ятого раунду. Але треба розуміти, що у мене вистачало не сил, а я просто не встигав за ногами Усика. Ноги – моя головна проблема в цьому бою, Усик був набагато швидшим. Чи згоден я з вердиктом? Не мені його оцінювати, але я згоден з тим, що програв. Хотів би я реванш? Так, хочу, якщо мені запропонують. Яка різниця між Хуком і Усиком? Олександр набагато швидший, Хук – куди сильніший. Якщо вони зустрінуться між собою? Не маю поняття, мені важко оцінити, що переважить – швидкі ноги чи сила удару», – сказав Гловацьки.

Алі Башир, тренер Усика: «Тепер ми хочемо об’єднати пояси. Спочатку я хотів би бою Усика з Тоні Белью, потім – з Денисом Лєбєдєвим, а вже років через два будемо переходити у надважку вагу. Чи не замалий Усик для супертяжа? Ні, він може бити гігантів», – наголосив Джеймс Алі Башир.

 Роман ЦЮНЯК  

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ