Олена Підгрушна – на подіумі, Віталій Кільчицький – четвертий

Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, олімпійська чемпіонка Олена Підгрушна у складі збірної України стала бронзовим призером етапу Кубка світу у словенській Пюклюці.

Навіть без сестер Семеренко жіноча команда України (Ірина Варвинець, Юлія Джима, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина) склала гідну конкуренцію світовим лідерам й поступившись лише командам Німеччини та Франції, завоювала бронзові медалі. Після першого етапу Ірина Варвинець відстрілялася на нуль і передала естафету Юлії Джимі дев’ятою. Юлія показала чудову швидкість і стрільбу лише з одним додатковим патроном. Після першого вогневого рубежу Джима піднялася на третю позицію, а після стійки – очолила гонку. Отримавши естафету першою, капітан збірної Олена Підгрушна опустилася на третє місце, але завдяки влучній стрільбі на стійці утримала третю позицію. Молодій Анастасії Меркушиній на завершальному етапі довелося боротися з Габріелою Коукаловою за бронзу й вона, вміло відстрілявшись, не дала шансів Коукаловій на медаль. Цікаво, що Меркушину після перемоги у спринті на етапі Кубка ІВU тренери спеціально викликали до Поклюки для естафети й не прогадали.

Кубок світу (Поклюка, Словенія). Естафета. Жінки: 1. Німеччина (0+9) – 1:11:31.1; 2. Франція (0+3) +10.1; 3. Україна (0+3) +37.7; 4. Чехія (2+9) +56.3; 5. Норвегія (2+15) +2:01.6; 6. Росія (0+8) +2:08.6; 7. Польща (0+6) +2:19.4; 8. Швеція (0+6) +2:19.6.

Відзначимо й гідний виступ чоловічої команди України, якій лише трохи забракло до подіуму. Успішний старт взяв Артем Прима, який лише одного разу промахнувся на двох вогневих рубежах і передав естафету Сергію Семенову другим. На вогневих рубежах Семенов також був влучним, а ось з бігом мав проблеми. Третій етап випускник Львівського державного університету фізичної культури, вихованець Новояворівської школи біатлону Віталій Кільчиський розпочав лише з шостого місця. На першій стрільбі Кільчицький скористався одним додатковим патроном, а в стійці лише з восьмого патрона закрив усі мішені. Як наслідок, ми втратили більше 20 секунд. Капітан збірної Дмитро Підручний на завершальних стрільбах припустився лише одного промаху і зумів утримати четверте місце. За бронзу із Шемпом йому так і не вдалося поборотися. Виграла гонку команда Франції з Мартеном Фуркадом на останньому етапі.

Естафета. Чоловіки: 1. Франція (0+7) – 1:11.56.5; 2. Росія (1+6) +15.7; 3. Німеччина (0+11) +21.5; 4. Україна (0+6) +36.3; 5. Чехія (0+6) +48.9.

15 грудня у чеському місті Нове Мєсто стартує третій етап Кубка світу, який стане останнім у 2016 році.