Парламентські слухання

Євген Никодимович Приступа 23 березня 2016 року взяв участь у парламентських слуханнях «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади», що відбувались у Комітеті з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму відповідно до Постанови Верховної Ради України від 2 лютого 2016 року №969-VІІІ «Про проведення парламентських слухань..."

У засіданні взяли участь народні депутати України, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадські організації, профільні міжнародні організації, ректори профільних вищих навчальних закладів, спеціалісти наукових установ.

Учасники парламентських слухань відзначили, що останніми роками серед населення України, насамперед, у дитячому та молодіжному середовищі, зростає популярність малорухомого способу життя (захоплення комп'ютерними іграми, соціальними мережами, перегляд телепередач тощо), що, поруч з іншими негативними факторами (погіршенням соціально-економічного становища українського суспільства, руйнуванням системи охорони здоров'я, погіршенням умов праці, навчання, відпочинку, стану навколишнього середовища, збільшення надмірних стресових навантажень) призводить до погіршення здоров’я всіх категорій громадян. Подолання негативних тенденцій та вирішення завдання формування здорового способу життя громадян України, насамперед, дітей та молоді, потребує нагального вжиття ефективних заходів щодо підтримки дитячого, дитячо-юнацького та масового спорту, переконання всіх громадян, насамперед, юнаків та дівчат, у необхідності рухової активності як невід'ємного чинника здорового способу життя та успішної життєдіяльності заради зміцнення здоров'я з урахуванням інтересів, побажань, здібностей та індивідуальних особливостей кожного.

Обговорювались проблеми, що викликані децентралізацією, щодо функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл при передачі їх фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів. У 2016 році, в умовах відсутності субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам України для цільового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, існує реальна загроза суттєвого скорочення кількості дитячо-юнацьких спортивних шкіл, тренерсько-викладацького складу та кількості учнів.

Доповідачі відзначали, що однією істотною загрозою для належного функціонування сфери фізичної культури і спорту в Україні є скасування з 1 січня 2015 року норми щодо звільнення від плати за землю закладів фізичної культури і спорту, які повністю утримуються за рахунок бюджетних коштів, підприємств та організацій за земельні ділянки, на яких розташовані спортивні споруди, що використовуються для проведення всеукраїнських, міжнародних змагань та тренувань збірних команд України, а також запровадження для спортивних підприємств та організацій  податку на нерухомість.