Перші комунальні кабінети фізичної реабілітації

У Львові вперше в Україні запрацювала мережа комунальних кабінетів фізичної реабілітації. Це продовження проекту, у межах якого минулого року було відкрите сучасне реабілітаційне відділення у лікарні швидкої медичної допомоги, в якому надають послуги пацієнтам після інсультів, нейрохірургічних захворювань та травм,, що супроводжуються втратою рухових функцій.
Як зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, дуже важливим є усвідомлення суспільством необхідності розвитку фізичної реабілітації – найперше медичним суспільством і владою. Щоб лікар-травматолог, невропатолог, хірург розумів, що він працює до певного етапу, а далі має працювати фахівець з фізичної реабілітації. Щоб урядовці розуміли, що фізичну реабілітацію потрібно розвивати, інвестувати як бюджетні, так і позабюджетні кошти. І для того, щоб зрозуміти актуальність цієї проблеми, потрібно поспілкуватися з пацієнтами, які проходять реабілітацію, адже після спеціальних занять і вправ люди можуть самостійно себе обслуговувати, люди відчувають свою індивідуальну цінність, розуміють, що не є тягарем для своїх родичів.  
У кабінетах працюють фахівці фізичної реабілітації, які є випускниками університету фізичної культури, оскільки медичні університети не мають програм підготовки таких спеціалістів. Водночас, їх працевлаштування потребує належного вирішення на законодавчому рівні, бо штатні нормативи у галузі охорони здоров’я сформовані так, що ці працівники як спеціалізована галузь не забезпечені гідною оплатою праці.
За словами головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я з фізичної реабілітації докторанта кафедри фізичної реабілітації нашого університету Олега Білянського, показами для відвідування занять у кабінетах фізичної реабілітації є: нейрохірургічна і неврологічна патологія (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку та ін.), патологія опорно-рухового апарату. «У реабілітаційних кабінетах є належне спеціальне обладнання, є кваліфіковані спеціалісти-реабілітологи, є система такого лікування», - зауважує він.   
 Оскільки у планах передбачене збільшення кількості кабінетів фізичної реабілітації та їх штату – вони є перспективним місцем працевлаштування для випускників спеціальності «Фізична реабілітація».

http://city-adm.lviv.ua

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ