Роман Девіняк та Ольга Заяць – стипендіати Фонду Володимира Кузя

2 червня 2016 року на засіданні Вченої ради Львівського державного університету фізичної культури відбулося вручення стипендій канадського Фонду імені Володимира Кузя. Нагороди призначаються найкращим студентам «за успіхи в навчанні, спорті, високий рівень національної свідомості та активну громадську позицію».

Фонд, який засновано 1997 року за заповітом світлої пам’яті Володимира Кузя, надає фінансову підтримку талановитим студентам в Україні. За 19 років діяльності відзначили 38 студентів нашого університету, для цього передано 19 тисяч доларів (одна іменна стипендія становить 500 доларів).

Ректор вишу, професор Євген Приступа представив гостей – розпорядників Фонду імені Володимира Кузя, кавалерів Почесної відзнаки ЛДУФК імені професора Івана Боберського Богдана Колоса та Віру Маланчій, які приїжджають з благородною місією вручення іменних стипендій.

«Нагороду вручаємо не лише за визначні спортивні досягнення, але й тому, що люди, удостоєні її, є добрими громадянами суспільного життя Львова чи України, – наголосив Богдан Колос. – Стипендія формується з частини спадщини Володимира Кузя, який сам був дуже визначним, цікавився спортом. Завжди приємно зустрічатися з вами. Вірю, скільки зможемо – будемо практикувати добрі справи».

Віра Маланчій вручила сертифікати стипендіатів і грошові премії студентам Роману Девіняку та Ользі Заяць, які поповнили список лауреатів почесної відзнаки.

«Не здається, що минуло вже 19 років з часу, коли вручаємо цю почесну нагороду. Рік за роком минає непомітно. У Львові ми помітили гарні зміни. Мріємо, щоб Україна вийшла у світ, – мовила Віра Маланчій. – У Канаді українська держава завжди має підтримку. Щиро вболіваємо за українських спортсменів, які виграють медалі. В університеті багато гарних людей, багато вже й нових, яких не знаємо. Усе змінюється, але завжди з великою радістю переступаємо поріг цього спортивного вишу».

«Я приємно здивований. Враження не описати словами. Велика честь отримувати таку поважну нагороду. Також це – стимул активно працювати й надалі, – зазначив Роман Девіняк. – Вельми вдячний батькам, викладачам, які допомогли реалізувати себе, робити добрі справи на благо нашого університету фізичної культури».

«Це почесна нагорода, на яку у нашому виші можуть претендувати багато достойних студентів, – сказала Ольга Заяць. – У спорті щораз прагну вищого результату, бо завжди є можливість зростати і здобувати ще більших успіхів».

Іванна Литвинець

Культурно-мистецький відділ

ДОВІДКА

РОМАН ДЕВІНЯК – студент 42-Т групи факультету туризму. Староста групи, голова студентського самоврядування факультету туризму, член Вченої ради університету, член Студентської ради Львова. Удостоєний дипломів та грамот за участь у різних заходах університету. Зокрема – «Кращий студент-першокурсник 2012 року», «Кращий староста-2013, 2014 рр.» та ін. Є активним учасником театрального гуртка культурно-мистецького відділу ЛДУФК. Одним із напрямів діяльності Романа Девіняка є благодійність. Відвідує дитячі будинки «Добре серце» в с. Новий Милятин, дитячий будинок  «Вишенька» в с. Жовтанці, будинок престарілих – Львівський геріатричний пансіонат. Організовував похід у Військово-медичний клінічний центр західного регіону. Отримував подяки за активну волонтерську діяльність та допомогу в проведенні «Ярмарку спорту», фестивалю екстремальних вуличних видів спорту «Yarych STREET FEST», участь в акції ВБФ «Серце до серця». Нагороджений дипломом програми «Перший кар`єрний крок» за втілення інноваційних проектів та власний внесок у розвиток міста Львова. За чотири роки навчання в університеті Роман Девіняк став одним із золотих голосів вишу за участь у національно-патріотичних дійствах та заходах й популяризацію вишу на загальноміському та всеукраїнському рівнях. Гармонійно поєднує навчання із громадською діяльністю, проявляючи універсальну, всебічну обдарованість.

ОЛЬГА ЗАЯЦЬ – студентка 33 групи факультету фізичної реабілітації. На другому курсі почала активно займатися важкою атлетикою на кафедрі атлетичних видів спорту. За рік наполегливих тренувань виконала норматив кандидата у майстри спорту України з важкої атлетики та пауерліфтингу. У 2015 році потрапила в основний склад жіночої збірної команди Львівської області. У 2016 році вже як лідер команди Львівської області стала чемпіонкою України серед студентів ВНЗ. Є срібним призером чемпіонату України серед студентів ВНЗ з пауерліфтингу. Займає активну громадську національно-патріотичну позицію. Бере участь у щорічних заходах ЛДУФК та федерації важкої атлетики: смолоскипна легкоатлетична естафета «Вогонь пам’яті Героїв», щорічні пробіги «Від сокільства до стрілецтва», представник Львівщини на параді з нагоди відзначання 120-річчя федерації важкої атлетики України тощо. Також здійснювала волонтерську допомогу у зборі коштів для дітей-сиріт Львова та інших благодійних заходах.