Ростислав Герцик – чемпіон України-2016

Перше «золото» ХХV чемпіонату України з фехтування, який триває у спорткомплексі Львівського державного університету фізичної культури, в особистих змаганнях у чоловічій рапірі виборов аспірант ЛДУФК Ростислав Герцик.Головними фаворитами на нагороди фахівці вважали господарів чемпіонату та гостей зі столиці – саме представники Львова і Києва упродовж останніх років правлять бал у цьому виді зброї на внутрішніх змаганнях. Зрештою, прогнози справдилися фактично на сто відсотків. До вісімки чвертьфіналістів пробилися четверо столичних рапіристів, троє галичан і Андрій Подшивалов з Луцька. Втім, його присутність на цій стадії була очікуваною.

Центральним поєдинком 1/4 фіналу був бій Клод Юнес – Ростислав Герцик. Дуель вихованців старшого тренера збірної України Сергія Гаравського стала справжньою окрасою турніру й однозначно не зіпсувала б і фінальний поєдинок. Перша половина бою була за Юнесом, який фактично на кожну результативну дію суперника відповідав двома і зрештою довів свою перевагу до цілком комфортних чотирьох уколів – 9:5. Однак Герцик, як засвідчив подальший хід поєдинку, і не думав складати зброю. В підсумку йому вдалося відновити рівновагу в рахунку, а кульмінація протистояння настала в момент, коли на табло загорілися цифри 14:14 і все мав вирішити один, заключний укол. Міцнішими виявилися нерви у Герцика, найвищим досягненням якого в кар’єрі, нагадаємо, є бронзова нагорода світового чемпіонату 2013 року.

На жаль, у квартеті півфіналістів Ростислав виявився єдиним представником від команди господарів. Пилип Колесніков, з іменем якого львів’яни також пов’язували серйозні медальні сподівання, в останньому чвертьфіналі дещо несподівано поступився киянину Дмитрові Чучукало. Причому шансів на позитивний для себе результат у Пилипа фактично не було – рахунок 9:15 говорить сам  за себе.

Таким чином у безпосередньому розподілі нагород взяв участь лише один львів’янин – аспірант Львівського державного університету фізичної культури Ростислав Герцик та аж троє киян. Компанію Герцику і Чучукало склали земляки останнього Володимир Колтиго та Андрій Погребняк. Втім, підопічний Сергія Гаравського на практиці довів, що й один у полі може виявитися вправним воїном.

Цікаво, що як і в чвертьфіналі, півфінальний бій проти Володимира Колтиго галичанин розпочав не найкращим чином і перша половина була за його суперником. На екваторі бою на табло горіли цифри 8:5 на користь Колтиго. Але надалі на фехтувальній доріжці Ростислав, як то кажуть, перевернув усе з ніг на голову. Спершу він наздогнав опонента за кількістю результативних уколів, а саме головне, вирвав кінцівку дуелі – 15:13. Напруженим вийшов й інший півфінал, у якому Андрій Погребняк  з перевагою у три уколи здолав супротив Дмитра Чучукало – 15:12.

Таким чином у «золотій» дуелі на доріжці зійшлися Ростислав Герцик і Андрій Погребняк – бронзовий призер світового чемпіонату-2013 проти володаря «бронзи» Євро-2008. І знову Герцик «довго» запрягав. Перші фрагменти вирішального бою дня були за учнем Олександра Скаковського, який з самого початку відірвався у рахунку на два уколи. Саме такою була перевага Андрія на екваторі поєдинку – 8:6. А от далі, уже втретє за день, Ростислав у середині бою переламав хід подій на свою користь. У поєдинках майстрів фехтування практично одного рівня дуже рідко буває, щоб один з них наніс супернику низку уколів поспіль. Але у фіналі львівського чемпіонату серед рапіристів сталося саме так. У другій частині дуелі Герцик буквально «розірвав» свого опонента. Шість результативних дій поспіль галичанина і рахунок уже 12:8 на його користь.

На якусь мить, щоправда, здалося, що Погребняк завдяки своєму досвіду оговтався. Андрій провів красиву атаку і скоротив відставання на один укол – 9:12. Та це була саме тільки одна мить. Герцик відповів двома влучними атаками і висловлюючись тенісною термінологією, отримав п’ять матч-болів. Перший з них Погребняк відіграв, але вже за кілька секунд, кинувшись ще раз в атаку, він напоровся на елегантний укол Ростислава назустріч. Одна «фара» засвідчила, що чемпіоном України 2016 року у фехтування на рапірах став львів’янин Ростислав Герцик, компанію якому на п’єдесталі пошани склали троє киян.

www.zik.ua

Довідка

ХХV Чемпіонат України з фехтування 2016 року

Львів. 28 травня – 4 червня. Спорткомплекс ЛДУФК

28 травня. Рапіра. Чоловіки. Особиста першість (67 учасників)

1/4 фіналу

Клод Юнес (Львів) – Ростислав Герцик (Львів) – 14:15

Володимир Колтиго (Київ) – Ярослав Гайдук (Київ) – 15:5

Андрій Погребняк (Київ) – Андрій Подшивалов (Луцьк) – 15:8

Дмитро Чучукало (Київ) – Пилип Колесніков (Львів) – 15:9

1/2 фіналу

Ростислав Герцик (Львів) – Володимир Колтиго (Київ) – 15:5

Андрій Погребняк (Київ) – Дмитро Чучукало (Київ) – 15:12

Фінал

Ростислав Герцик (Львів) – Андрій Погребняк (Київ) – 15:10

Підсумкова класифікація

1. Ростислав Герцик (Львів)

2. Андрій Погребняк (Київ)

3. Володимир Колтиго (Київ)

3. Дмитро Чучукало (Київ)

5. Клод Юнес (Львів)

6. Пилип Колесніков (Львів)

7. Андрій Подшивалов (Луцьк)

8. Ярослав Гайдук (Київ)

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ