Шпажистки України фінішували восьмими

Представниці Львівського державного університету фізичної культури, аспірантка Яна Шемякіна та студентка Ксенія Пантелєєва разом з Оленою Кривицькою у складі збірної України зі шпаги припинили боротьбу за медалі в 1/4 фіналу XXXI Олімпіади у Ріо-де-Жанейро, поступившись фавориту командного турніру Китаю – 34:42.

У попередньому раунді (1/8 фіналу) наші дівчата перемогли господарок турніру збірну Бразилії – 45:32. А матч з китайськими шпажистками не заладився в українок із самого початку. Але після того, як Ксенія Пантелєєва перемогла Сун Юе (7:3), рахунок у зустрічі майже зрівнявся. Але Яна Шемякіна поступилася Сю Анкі, Пантелєєва розійшлася миром із Сунь Ївень, а Олена Кривицька програла передостанню дуель Сю Анкі – 2:5. Шемякіна вийшла на заключний бій із Сун Юе за рахунку 24:29. Однак відіграти п’ять уколів олімпійська чемпіонка Лондона-2012 не змогла. Більше того, перевага китайської команди лише зросла – 42:34.

У поєдинку за 5-8 місця засмучені українки спочатку поступилися шпажисткам Кореї (34:45), а потім – француженкам – 38:45. У останній зустрічі Яну Шемякіну замінила випускниця ЛДУФК Анфіса Почкалова, яка не брала участі у попердніх поєдинках, і нанесла найбільшу кількість уколів – 15. У підсумку, наша команда фінішувала восьмою.

Літні Ігри XXXI Олімпіади у Ріо-де-Жанейро. Фехтування
Жінки. Командна шпага
1/8 фіналу: Україна – Бразилія – 45:32
1/4 фіналу: Україна – Китай – 34:42
Поєдинки за 5-8 місця: Україна – Корея – 34:45, Україна – Франція – 38:45.