Смолоскипна естафета «Вогонь пам’яті Героїв»

У неділю, 22 травня, Львівський державний університет фізичної культури провів традиційну легкоатлетичну естафету «Вогонь пам’яті Героїв». Усе розпочиналося у Білогощі, де 1950 року в бою з відділами МВС загинув легендарний командувач Української повстанської армії генерал Роман Шухевич. Тут, біля його пам’ятника, зібралися студенти й викладачі спортивного вишу та представники влади нашого міста і області.

З напутніми словами до учасників естафети звернувся завідувач кафедри олімпійської освіти, відповідальний за виховну роботу ЛДУФК, доцент Ярослав Тимчак та співкоординатор групи «Громадянська позиція» у Львівській міськраді Юрій Кужелюк.

До підніжжя пам’ятника Романові Шухевичу було покладено квіти і запалено символічний Вогонь Пам’яті Героїв України.

Цей Вогонь студенти Львівського державного університету фізичної культури з честю пронесли вулицями Львова до Поля почесних поховань на Личаківському цвинтарі.

На місці поховань загиблих воїнів АТО відбулося віче. Вступне слово виголосив Ярослав Тимчак. Також до слова було запрошено легендарного історика, дисидента, відомого у світі політичного та громадського діяча, Почесного професора Львівського державного університету фізичної культури Валентина Мороза.

На честь Героїв пролунали постріли, а до їхніх могил було покладено квіти й запалені лампадки. Віче завершилося спільною молитвою за полеглими за волю України. У серці кожного з присутніх залишилися слова  одного зі священнослужителів: «Вони щасливіші за нас, бо вже є Героями не тільки на землі, а й на небі. І нам потрібно пам’ятати і згадувати загиблих не лише у День Героїв, але й у щоденній молитві просити у них спокою, перемоги і процвітання Україні».