Студенти ЛДУФК зустрілися з цьогорічними учасниками Олімпіади

22 вересня у актовому залі Львівського державного університету фізичної культури відбулася зустріч з студентами вишу, які цьогоріч були учасниками Олімпійських ігор у Ріо. Олімпійці вирішили розповісти теперішнім студентам ЛДУФК про свої враження від Олімпіади. На зустріч завітали Тарас Міщук - бронзовий призер XXXI Олімпійських ігор у Ріо-де-Женейро, Ксенія Пантелєєва, Вероніка Марченко та Володимир Гоза.

Дехто з них випускники, а дехто ще й студенти нашого вишу, всі вони з радістю поділилися своїм досвідом. Декілька слів про них розповіли науково-педагогічні працівники кафедр ЛДУФК, які завжди допомагали їм поєднувати навчання з спортивною діяльністю та знають їх не один рік. Олександр Товстоног про досягнення Володимира Гози: «Йому лише 20 років, а він вже успішно виступив на Олімпійських Іграх та зайняв 9 місце». Зоряна Семеряк розповіла усім присутнім, що Ксенія Пантелєєва походить з родини фехтувальників і вибір пов’язати своє життя з фехтуванням був не випадковим. До речі, Ксенія дворазова учасниця Олімпійських ігор, тому розповісти їй було про що. А от про досягнення Вероніки Марченко розповів Василь Ткачек: «З юних років можна було побачити наскільки наполегливою є Вероніка, я з захопленням спостерігаю за її досягненнями».

Після цього уже безпосередньо олімпійці поділилися свої досвідом. Послухати та поспілкуватися з спортсменами прийшли не лише студенти, а й викладачі ЛДУФК. Усім було цікаво послухати їх, адже участь у Олімпійських іграх – це мрія будь-якого спортсмена.

Ксенія Пантелєєва: «Олімпійські ігри в Ріо – це моя друга Олімпіада, і надіюся не остання, адже я дуже хочу завоювати медаль для України. Тому я й надалі працюватиму та досягатиму успіху».

Тарас Міщук: «Коли я приїхав на Олімпіаду, то не розумів до кінця куди я потрапив, чи це відпочинок та карнавал, чи, все ж таки, змагання? Олімпійські Ігри – це безліч емоцій та переживань, але це й те до чого варто прагнути кожному спортсмену».

Вероніка Марченко: «На Олімпійських іграх просто неймовірна атмосфера, тому ці змагання не порівняти з жодними іншими. Для того аби потрапити на Олімпіаду потрібно пройти досить важкий шлях, але це того вартує, адже це неперевершений досвід для спортсмена».

Володимир Гоза: «Олімпійські ігри багато чим відрізняються від інших змагань. На Олімпіаді в Токіо буду старатися завоювати медаль, хотілося б золото».

Після цього усі охочі мали змогу поставити запитання, які їх найбільше цікавили:

- Де Ви проживали під час Олімпіади та чим харчувалися?

- Володимир Гоза: «Проживали ми в Олімпійському селищі, а щодо харчування то його було вдосталь».

- Вероніка Марченко: «Намагалися харчуватися так, щоб це не завдавало нам шкоди».

- Тарас Міщук: «Я рік не вживав солодкого, випічки, чіпсів, газованої води, спиртних напоїв. Їв тільки рибу, а з м’яса –лише курятину. Про свинину довелося забути взагалі. Цих правил дотримувався і в Ріо, а от після виступу на Олімпіаді я вже собі дозволив трішки «шкідливої» їжі».

- Чи була у Вас можливість побувати на екскурсіях у Бразилії?

- Тарас Міщук: «Після змагань в нас була змога поїхати на екскурсії і я цим скористався – побачив славнозвісну статую Ісуса Христа в Ріо-де-Жанейро. Екскурсії проводилися повністю безкоштовно».

- Чи хтось з учасників був на церемонії відкриття або закриття Олімпійських ігор, які у Вас залишилися враження від неї?

- Тарас Міщук: «Я був на церемонії закриття, але, на жаль, погодні умови були не сприятливі. Закриття не вразило, можливо саме й через погоду».

Після цього учасникам Олімпійських ігор, які так щиро та цікаво розповіли про Олімпіаду подарували на згадку про ЛДУФК подарунки.

А олімпійці в свою чергу побажали всім присутнім студентам вірити в себе та досягати поставленої мети.

Юлія ЯНКЕВИЧ