Сурми звитяги ЛДУФК

У міжнародний День вишиванки, 19 травня 2016 року у Львівському державному університеті фізичної культури відбувся літературний вечір української патріотичної поезії та пісні «Сурми звитяги». Організував дійство культурно-мистецький відділ.

Композиція була здійснена за режисерською постановкою Зоряни Грегорійчук. В обрамленні творів генія української культури Івана Франка, звучала поезія про війну на східних кордонах, пронизана смутком, який підкрався в українські родини. Замість тисячі слів: «Я прийду з війни і гляну в очі… Там, де мир, там щастя. Не шукай собі зла».
Учасниками свята були солісти вокальної студії «Зоряна соната» культурно-мистецького відділу (керівник – Ольга Малерик). В акапельному виконанні Володимира Дяківа пролунали чутливі пісні, залишивши спомин «гаєм зелененьким ходить Довбуш молоденький», «зійшло сонечко десь за горою, від болю і їх прохолоди помирає вкраїнський стрілець».


Роксоляна Фірта заспівала пісню «Україна – це ти», Віталія Собків – «Буде нам з тобою що згадати». Олена Романова у проникливій пісні «Мальви» мовила: «Заснули мальви біля хати. Не плач ж бо, мамо, ви вже не одна. Багато мальв насіяла весна».


У театральній поетичній канві провідником була Анастасія Чугай, яка втілила філософський образ, наче спостерігаючи за всіма подіями й аналізуючи їх: «В голові лише крутиться строфа: у них було все, а зараз нічого».

Цю частину дійства реалізували й інші актори театрального гуртка культурно-мистецького відділу: Роман Девіняк, Оксана Іопа, Катерина Лобозінська, Маріанна Роїк, Мар’яна Процак (режисер – Зоряна Грегорійчук).


Золоті голоси спортивного вишу донесли до серця слухача: «О, як красиво Україна квітне і я над нею лину у політ». Гостями були студенти, представники студентського профспілкового комітету, викладацького колективу. В дарунок всі учасники дійства були нагороджені грамотами.


Отож, аби бути українцем – вбратись у вишиванки, мабуть, замало. Кожен вчинок має бути маленьким жестом для добробуту нашої держави. Слово, пронесене на устах молодих українців надихає. Й переконані, що вони зможуть достукатися до чийогось серця. Словами Ліни Костенко «хто-небудь та почує». Бо у весняний день віримо: вже зовсім скоро крізь дощі молитва наша обізветься.

Іванна Литвинець
культурно-мистецький відділ
Світлини: Григорія Унгуряна

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ