У Галини Облещук – рецедив травми

Відверто не поталанило на Іграх у Ріо випускниці Львівського державного університету фізичної культури, майстру спорту міжнародного класу зі штовхання ядра Галині Облещук, котра під час розминки відчула різкий біль у коліні й через те не змогла виступити у повну силу й показати свій найкращий результат. Та Галина не відмовилася від спроби, а переборюючи біль, метнула ядро на 15 м 81 см – 34 місце у попередньому раунді змагань.

Ще восени Галина Облещук навіть не знала, як виступатиме далі. Складна операція поставила під загрозу участь в олімпійських іграх, про яку так мріяла спортсменка. На щастя, Галина змогла перебороти всі негаразди і поїхати у Ріо. Щоправда, уже на розминці перед змаганнями, ушкодження нагадало про себе. 15,81 м – і Облещук залишає змагання у Ріо-2016.

«Щойно ледь піднялася сходами, – розповідає спортсменка офіційному сайту Федерації легкої атлетики України. – Дощ, мокрий сектор – і я на розминці чи то надірвала, чи то порвала зв’язки. У мене восени саме були проблеми з коліном, перенесла складну операцію. Зараз треба буде піти до лікаря в діагностичний центр, щоб з’ясувати, що саме сталося. Поки що лиш відчуваю дуже різкий біль.

Відтак, у мене дуже змішані відчуття. Є і радість, і розчарування. З одного боку, я дуже не вдоволена своїм виступом. Тим, що не змогла себе реалізувати. У 2013-му на чемпіонаті світу я виступала в основному колі змагань, була дуже близькою до вісімки найсильніших. З іншого, після того, що я пережила, все ж змогла відібратися на олімпійські ігри, виступити серед найсильніших. Але щоб я хотіла зробити зараз – попросити вибачення у всіх людей, які у мене вірили, яким я дала надію.

– Але ж Ви починали не з легкої атлетики, а зі спортивної гімнастики?
– Я майстер спорту, 14 років нею займалася. Навіть у збірній була. Але легка атлетика переважила. Зараз навіть не тягне подивитися змагання зі спортивної гімнастики. З того часу, як я займалася нею, багато чого змінилося: правила стали зовсім інші, щороку з’являються нові елементи. Та й легка атлетика зараз для мене набагато рідніша. Займаюся нею вже вісім років, постійно шукаю щось нове. Думаю, не кину її і надалі. Мені 27 років, свого часу у цьому віці ледь не починали. Сподіваюсь, у мене ще все попереду.

Спорт є спорт: у ньому є і злети, і падіння. У мене була травма, вона, певно, і затримала мене. Потрібно розуміти, що зараз такий період. Але я хочу його подолати і потрапити ще на одну Олімпіаду. Тільки виступити там уже набагато краще. Головне, щоб здоров’я не підводило. А так, рідні і близькі зі мною і обов’язково мене підтримають. Саме вони надихнули мене на фотосесію. У мене якраз був дуже складний період у житті: я перенесла операцію, ледь не закінчувати збиралася. Я тоді ще й гарно схудла. І у результаті все вийшло все доволі непогано, – підсумувала Галина Облещук.

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ