У Києві – засідання Комісії НОК «Спорт та навколишнє середовище»

19 грудня в Національному університеті фізичної культури та спорту під головуванням Євгенія Імаса та за участю президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки, заступника Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана відбулося засідання Комісії НОК «Спорт та навколишнє середовище», у роботі якої взяв участь ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Євген Приступа.

«Напрямок, яким опікується комісія, є дуже актуальним сьогодні як в Україні, так і в цілому у світі. При Міжнародному Олімпійському Комітеті діє Комісія «Сталий розвиток і спадщина», яка займається питаннями навколишнього середовища та збереження спадщини. МОК також всіляко сприяє тому, щоб Олімпійські ігри проводилися в умовах відповідальної турботи і поважного ставлення до навколишнього середовища. Дотримання екологічних принципів в спорті зазначені й у Agenda-2020», – сказав на початку засідання Сергій Бубка.
Він також відзначив, що НОК України продовжує приділяти велику увагу вихованню молодого покоління на принципах олімпізму, освітнім проектам.
Зокрема, в минулому році завдяки взаємодії НОК з ПРОООН був реалізований спільний захід «Ти – лідер». В рамках заходу серед учасників був проведений конкурс екологічних проектів, переможець якого отримав грант по 5 тисяч умовних одиниць для реалізації запропонованого проекту.
«Цими днями НОК спільно з компанією «Dow» – топ-партнером Міжнародного Олімпійського Комітету запускає новий конкурс на кращий екологічний проект. В ньому візьмуть участь 10 дитячих команд-переможців цьогорічного Всеукраїнського спортивного масового заходу НОК «Олімпійське лелеченя, а трійка переможців отримає гранти по 5 тисяч доларів кожний для реалізації запропонованих ідей», – додав президент НОК, запропонувавши присутнім делегувати одного з членів Комісії до складу журі конкурсу.
Під час засідання члени Комісії обговорили цілий ряд нагальних питань, серед яких зокрема, проведення науково-дослідної роботи та видання наукових публікацій за напрямком «Спорт та навколишнє середовище», організаційно-практичні заходи щодо відкриття програми «Екологія спорту» для освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» у НУФВСУ тощо.
Також відбулася презентація видання «Сталий розвиток «Ріо-2016»: інформаційно-аналітичний посібник Ігор ХХХІ Олімпіади та ХV літніх Паралімпійських ігор в бразильському Ріо-де-Жанейро.
Учасники засідання ухвалили пропозицію щодо приведення назви Комісії у відповідність до подібної Комісії МОК – «Сталий розвиток і спадщина», а також запропонували включити до свого складу Миколу Мовчана та проректора з науково-педагогічної роботи НУФВСУ Ольгу Борисову.
За результатами обговорень члени Комісії запланували провести восени 2017 року за підтримки НОК науковий форум з урахуванням сучасних тенденцій сталого розвитку і охорони навколишнього середовища з залученням колег з міжнародних структур. Усі напрацьовані пропозиції будуть передані на розгляд та затвердження Виконкому НОК, – інформує офіційний сайт Національного олімпійського комітету України.