Василь Іванчук: «Намагаюся в кожній партії тримати концентрацію і грати по позиції»

Новоспечений чемпіон світу зі швидких шахів, випускник Львівського державного університету фізичної культури Василь Іванчук після завоювання титулу прокоментував свій успіх у прямій трансляції.

«Завжди цікаво грати, боротися. Мені дуже сподобалося тут, в Досі. Знаю, що в місті є шашковий клуб – мрію відвідати його! Може бути, після бліцтурніру спершу, як туди дістатися. Мені сказали, що це прекрасне місце. Ні-ні, дізнався я про це тільки вчора, так що спочатку все-таки приїхав сюди заради шахів...

Я ніяк не готувався до турніру спеціально. Все як завжди: аналізую партії, стежу за новинками, намагаюся знаходити свої ідеї, готуюся фізично.

Поєдинок з чинним чемпіоном світу у класичних шахах Магнусом Карлсеном я не розглядав як особливий. Намагаюся в кожній партії тримати концентрацію і грати по позиції.

Що значить для мене цей титул? Ой, все сталося настільки раптово... Я не готовий відповісти на це питання прямо зараз – дайте мені спочатку переварити все це!

Яке ще повернення в шахи? Я ніколи не припиняв в них грати...», – розповів  Василь Михайлович.

Додамо, що тепер уже колишній чемпіон світу зі швидких шахів та чинний володар титулу у класичній грі норвежець Магнус Карлсен, що поступився у Досі титулом Василю Іванчуку, вважає львів’янина видатним гросмейстером та каже, що той повністю заслужив свою перемогу.

Загалом же до свого третього місця Магнус Карлсен поставився філософськи: «Все-таки не можна чекати перемоги в турнірі, де ти програєш тричі...»

При цьому норвежець не забув привітати й свого кривдника: «Особливо хочу відзначити виступ Іванчука. Тридцять років на вершині – це ж неймовірно! Мене він в сьомому турі просто переграв. Я не бачив інші його партії, але якщо він їх грав так само, як зі мною, то повністю заслужив свою перемогу.

Не залишився в стороні від успіху Василя Іванчука і легендарний, 13-й за ліком чемпіон світу з класичних шахів Гаррі Каспаров: «Вітаю Василя Великого! Він багато раз дивував мене за дошкою, тепер же дає уроки вже новому поколінню».

Чемпіонат світу зі швидких шахів 2016 року серед чоловіків

zik.ua  

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ