Відбулася урочиста Академія з нагоди 70-тої річниці Львівського державного університету фізичної культури

27 вересня у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбулись урочистості з нагоди 70-ї річниці з дня заснування Львівського державного університету фізичної культури. Безліч гостей завітало на урочистості аби розділити радість у цей святковий день. Ведучі свята ознайомили присутніх з історією ЛДУФК, а також розповіли про сьогодення вишу: його здобутки та досягнення, яким він славиться. Адже не одне покоління писало сторінки славного університету.

До гостей звернувся ректор Львівського державного університету фізичної культури Євген Приступа: «За час свого існування наш університет пройшов складний шлях і став одним з провідних фундаторів не лише України, а й Європи, до становлення та розвитку якого доклали зусиль видатні особистості. Відомими у всьому світі є й наукові здобутки наших професорів. Ми ще досить молодий університет, однак за 70-ти літню історію у його стінах було підготовлено тисячі фахівців. Не маю сумніву, що сьогоднішні студенти, аспіранти та викладачі продовжать славні традиції попередніх поколінь, і своєю працею впишуть нові сторінки у літопис українського спорту нашої держави».Також Євген Приступа повідомив усім радісну звістку, що від 4 серпня 2016 року рішенням Міністерства освіти і науки України вишу було надане почесне ім’я видатного політичного та спортивного діяча Івана Боберського.

Викладачів та тренерів спортивного вишу привітав й голова облдержадміністрації Олег Синютка: «Хочу подякувати за Ваш внесок у розвиток фізичної культури і спорту, виховання молоді і підготовки висококваліфікованих спеціалістів. Ви даруєте нам особливі миті відчуття гордості у моменти, коли на міжнародних змаганнях піднімається український прапор, а на увесь світ звучить наш гімн. Щиро бажаю Вам нових звершень, натхнення, мудрості та терпіння в нелегкій повсякденній праці на благо нашої держави». Окрім цього, Олег Синютка зачитав привітання від Президента України з нагоди річниці. «Львів на спортивній мапі України займає особливе місце. У золотий літопис світового спорту вписані імена видатних випускників-атлетів: Віктора Чукаріна, Павла Ледньова, Богдана Макуца, Василя Станковича, Ігоря Тер-Ованесяна та багатьох інших. Неодноразово вихованці університету захищали спортивну честь України на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи, світових універсіадах. Зокрема, Олександр Петрів, Яна Шемякіна, Олександр Усик, Олена Підгрушна здобували золоті олімпійські нагороди, а Марія Музичук стала чемпіонкою світу з шахів. Щиро дякую професорсько-викладацькому складу за багаторічну невтомну працю! Ваш університет, європейський за зразком і український за духом, готує високопрофесійних фахівців, відданих патріотів, які сприяють формуванню позитивного іміджу нашої держави на міжнародній арені», – йшлось у вітанні Глави Держави.

Також заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська зачитала привітання від прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, який наголосив, що Львівський державний університет фізичної культури заслуговує на гідне звання одного із фундаторів фізкультурної освіти в Україні.

З нагоди свята також вручили й почесні нагороди. Зокрема, почесну грамоту Кабінету Міністрів України отримав почесний ректор ЛДУФК, доцент кафедри олімпійської освіти Мирослав Герцик за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту. Також подякою Прем’єр-міністра України нагородили декана факультету фізичної реабілітації ЛДУФК Мирославу Данилевич; декана факультету підвищення кваліфікації перепідготовки та заочної освіти ЛДУФК Олега Сидорка; доцента, завідувача кафедри зимових видів спорту ЛДУФК, заслуженого тренера України Ореста Стефанишина.

На урочистосту Академію завітав Народний депутат Верховної Ради України, перший заступник голови комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович та зачитав святкове привітання від Голови Верховної Ради України Андрія Парубія. Після цього почесними грамотами Верховної Ради України було нагороджено колектив ЛДУФК, а також грамоти отримали доцент, завідувач кафедри педагогіки та психології Валерій Соловйов; проректор ЛДУФК Роман Лабай; професор, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання Юрій Петришин.

Неабияк здивував та потішив гостей виступ художнього колективу України ансамблю танцю «Серпанок», не дивлячись на юний вік танцюристів хореографічна композиція «Веселі гуцулята» приємно вразила усіх глядачів.

До вітального слова долучився директор Департаменту олімпійського спорту Міністерства молоді та спорту України, фіналіст Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту України Роман Вірастюк та вручив нагороди Міністерства «Знак пошани» старшому викладачеві кафедри гімнастики, директору Театру спорту Аліні Сениці; заступнику декана факультету підвищення кваліфікації, перепідготовки та заочної освіти Ігору Лапичаку. Також було вручено подяку колективу ЛДУФК.

Після цього на гостей чекав ще один приємний сюрприз – музична композиція «Всюди буйно квітне черемшина» у виконанні заслуженого артиста України Рамана Ковальчука.

Та й на цьому вітальні слова та нагородження не завершувалися, до слова було запрошено начальника управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрія Лукашевського, який подякував від імені міського голови та міста за спортивну славу Львова. Отримати пам’ятні монети від мера Львова було запрошеного головного бухгалтера університету Ганну Боровську та професора кафедри олімпійського, професійного та адаптивного спорту Михайла Линця.

Впродовж всього свята гостей неодноразово радував акробатичний квартет: Ростислав Романяк, Констянтин Гнатюк, Андрій Москва та Роман Пецух. А також неабияке приємне враження на усіх присутніх справили виступи Театру спорту ЛДУФК під керівництвом Аліни та Михайла Сениці.

Після цього привітання та нагородження продовжилися, а до вітального слова було запрошено ректора Національного університету фізичного виховання і спорту України, голову секції фізичної культури і спорту Національної академії педагогічних наук України, професора Євгенія Імаса. Почесну грамоту Національної академії педагогічних наук України отримав колектив ЛДУФК, а також медаль Констянтина Ушинського було вручено завідувачу кафедри здоров’я людини, професору Олені Шиян та професору Олегу Гриніву.

Зачарував публіку своїм виступом відомий український скрипаль-віртуоз Олександр Божик. Його талант та професіоналізм не залишили байдужим нікого з присутніх у залі – всі затамувавши подих слухали звучання скрипки.

Володимир Федорченко президент асоціації навчальних закладів України туристського і готельного профілю, ректор Київського університету туризму, економіки і права теж приєднався до привітань та вручив грамоту колективу ЛДУФК.

З нагоди ювілею університету Почесною відзнакою імені Івана Боберського ректор ЛДУФК Євген Приступа нагородив професора Володимира Трача та професора Ігора Заневського.

Після цього у виконанні Богдана Пастуха прозвучала пісенна композиція «Агнелом з неба…» в пам'ять про вірних синів українського народу, які віддали своє життя за наше вільне та незалежне майбутнє. Адже не зважаючи на святкові події усі ми повинні пам’ятати про Небесну Сотню та про те, що на Сході тривають бойові дії та гинуть люди… Серед них і випускники ЛДУФК Анатолій Жаловага та Артур Лі.

Юлія ЯНКЕВИЧ 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ