Львів’янин Віталій Кільчицький – у ТОП-20 індивідуальної гонки Кубка світу

Вчора, 13 січня, у німецькому Рупольдингу індивідуальною гонкою чоловіків стартував другий поспіль і п’ятий за ліком етап Кубка світу з біатлону сезону-15/16. Кращим серед українців став випускник Львівського державного університету фізичної культури Віталій Кільчицький, 19-е місце якого стало особистим досягненням на етапах Кубка світу.

Ще за добу до старту організатори продовжували відчувати значні проблеми зі снігом, підготувавши лише коло 3,3 км замість стандартного 4-кілометрового. Тому спортсменам довелося долати шість кіл дистанції.

Нестандартний формат разом з тим, що в першій половині гонки пішов сніг,  створили передумови для серйозних несподіванок: лідери старанно «вкатували» трасу, а пізні стартові номери бігли вже в набагато комфортніших умовах.

У цій ситуації неабияку прозорливість продемонстрували французькі тренери, що відправили Мартена Фуркада стартувати позаду основних конкурентів. І Мартен віддячив за вдале рішення перемогою, уже п’ятою в сезоні! І за загальним числом перемог француз зрівнявся з культовим біатлоністом своєї збірної – Рафаелем Пуаре: в обох по 44 «золота». Не завадила Мартену навіть хвилина штрафу, зароблена на другому «лежанні».

Опонувати лідеру Кубка світу міг Сімон Едер, але, лідируючи перед четвертою стріляниною, австрієць все-таки допустив там свій єдиний промах, а на останньому колі лише програвав секунди Фуркаду. Третю сходинку п’єдесталу пошани зайняв росіянин Антон Шипулін, який спробував розквитатися з Рупольдингом за невдачі попереднього етапу і сповна відповів на хвилю критики після стартів попереднього тижня. Міг Шипулін бути і вище, але стартував занадто рано, коли свіжий сніг ще не дозволяв розвивати максимальну швидкість.

Ну а до сюрпризів варто віднести місця в десятці шведа Торстейна Стенерсена і чеха Міхала Крчмара. І якщо у Крчмара раніше вже були місця у другому десятку, то скандинав взагалі проводить всього четверту гонку Кубка світу в кар’єрі, і раніше кращим його результатом було 42-е місце в гонці переслідування минулої суботи.

Відзначилися своїми особистими досягненнями і українські спортсмени. Зокрема, випускник Львівського державного університету фізичної культури Віталій Кільчицький скористався сприятливими умовами ковзання і покращив свій особистий рекорд у гонках Кубка світу – тепер він дорівнює 19-му місцю.

Кубок світу-15/16 з біатлону

П’ятий етап. Рупольдинг (Німеччина)

13 січня. Чоловіки. Індивідуальна гонка, 20 км

1. Мартен Фуркад (Франція) – (0 + 0 + 1 + 0) 50: 53.9