Золотий фініш Олени Підгрушної

Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури, олімпійська чемпіонка та капітан збірної України Олена Підгрушна фінішувала першою у естафетній гонці п’ятого етапу Кубка світу у німецькому Рупольдингу, тактично грамотно обійшовши на останніх метрах дистанції німкеню Лауру Дальмаєр. Отож, жіноча збірна України виграла одну з найцікавіших біатлонних дисциплін – естафету.

Саме жіночої естафети в німецькому Рупольдингу очікували українські уболівальники, оскільки це був реальний шанс на першу медаль у 2016 році. Надії українців виправдалися. Уже на першому етапі Ірина Варвинець влучно пройшла стрільбу і передавала естафету Юлії Джимі другою. Джима також не підвела і два вогневих рубежі пройшла чисто. Причому, естафету Валі Семеренко Юлія Джима передала першою з перевагою над другим місцем у 28 секунд. Валя мала час і перевагу пройти дистанцію комфортно, але вийшло навпаки. Семеренко доволі стрімко йшла по трасі і розпочала стрільбу лежачи також вдало. Але з останнім пострілом вийшла якась халепа. Чотири поспіль промахи і Семеренко вже біжить на штрафне коло і відстає від булоруски Пісарєвої на 22 секунди. На щастя, у стрільбі стоячи Семеренко виправилася, припустившись лише одного промаху і скоротила відставання від білоруски до восьми секунд. Десь в середині фінішного кола Пісарєва перестала бігти і навіть зійшла з траси на деякий час і Семеренко передає естафету першою Підгрушній. Фора перед німецькою командою була 23 секунди, але за Німеччину бігла Лаура Дальмаєр.
Битва між Підгрушною та Дальмаєр була жорсткою. Дальмаєр нині швидка, як німецький Mercedes, а Підгрушна взяла досвідом. Вже до першої стрільби Дальмаєр скорочує відставання до 18 секунд. Але в стрільбі лежачи Підгрушна б`є бездоганно, влучна і Дальмаєр. І знову на трасі Дальмаєр ліквідовує відставання у 18 секунд і обходить українку. Все мала вирішувати "стійка". І саме тут Дальмаєр припускається одного промаху, а Підгрушна знову стрільяє чисто і на фінішне коло йде з перевагою над німкенею у вісім секунд. Для німецької ракети така перевага – це ніщо. Але і Підгрушна виклалася на усі 100%. Дальмаєр скорочувала відставання на гірці, але на рівних частинах траси українка збільшувала відрив. На останніх 400 метрах Підгрушна "везла" Дальмаєр майже чотири секунди, але представниця Німеччини не атакувала. Дальмаєр почала штурм вже на самому фінішному відрізку, але зробила це занадто пізно. На останніх метрах траси Підгрушна класично "підрізала" Дальмаєр і виграла гонку. Лаура була знервована таким фінтом українки, а стадіон німецького Рупольдингу засвистів. Тим не менше, Україна виграє золото в останній гонці етапу Кубка світу в Німеччині.

Кубок світу. Етап у Рупольдингу, Німеччина. Жінки. Естафета 4х6 км: 1. Україна (Ірина Варвинець, Юлія Джима, Валентина Семеренко, Олена Підгрушна) – 1:16.14.2 (1+4); 2. Німеччина +1.2 (2+11); 3. Італія +43.8 (0+10).

www.champion.com.ua

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ