Андріївські вечорниці (Фото)

13 грудня 2018 року у Львівському державному університеті фізичної культури відбулися українські вечорниці. В одному дійстві поєднали пісні, театральні мініатюри, забави, ворожіння, частування калитою. Не обійшлося без імпровізації. Організатори: культурно-мистецький відділ і студентський профспілковий комітет.

З’ясувалося, що особливості відзначення свята Андрія студенти знають достеменно. Залишалося поринути в романтичну атмосферу і запалити посмішки на устах хлопців і дівчат у різнобарвних вишиванках. А далі все ставало цікавішим!

Найактивнішими учасниками свята були студенти 22 групи факультету фізичної терапії та ерготерапії. Особлива подяка за сприяння в організації дійства куратору цієї групи Ірині Гузенко, старшому викладачу кафедри гуманітарних дисциплін. Під час святкування Христина Стецко, Вікторія Демко, Марта Шолок та Ілля Сухораба заспівали ліричні композиції.

Завітала на свято викладач кафедри української та іноземних мов Ірина М’ягкота.

Театральну мініатюру за твором Івана Нечуя-Левицького «Баба Палажка і баба Параска» представили Ірина Вавриків та Олена Яремчук, студентки 21 групи факультету туризму (пізнавальний туризм), учасниці театрального гуртка культурно-мистецького відділу (режисер – Зоряна Грегорійчук).

Смакували не лише звичними варениками, але й з особливою начинкою. Ось що «пророкують» певні інгредієнти: перець мелений – кардинальні зміни, монета – несподіване багатство, лавровий лист – кар’єрний злет, велика слава, карамелька – нове захоплення, рис – далека подорож, яблуко з корицею – стабільний добробут і спокійне життя.

Організатори висловлюють вдячність студентському профспілковому комітету та їдальні Університету за частування і гостинність, такі рум’яненькі, духмяні пампушки і смачні вареники.

У конкурсах вечорниць демонстрували винахідливість, кмітливість, дотепність, творчість... Зокрема, Марта Шолок (22 ФТЕ) здивувала чуттєвою декламацією поезії Ліни Костенко «Спини мене, отямся і отям». Цікаво, що у вірші немає розділових знаків. Поетеса нехтує синтаксичними нормами, звертаючись прямо, а не опосередковано, до кожного свого слова. Також оригінальною і майстерною була творча імпровізація, своєрідний спонтанний розіграш у виконанні Сергія Гергіля.

«Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. Кожного цікавить майбутнє. Особливо дівчат. Коли вийдеш заміж? Яким буде чоловік? Чи буде шлюб щасливим? Ці питання є улюбленими на дівочих посиденьках, – поділилася враженнями старший викладач кафедри гуманітарних дисциплін Ірина Гузенко, – Сьогодні ми відтворили обряд проведення українських вечорниць. Гості свята поринули у давні часи. Звучали веселі пісні, ворожили на долю при свічках, жартували... Вірили – не вірили, а все ж хвилювалися. Всім хотілося заміж за молодого та гарного парубка! Андріївські вечорниці – чудова нагода для молоді зустрітись, щоб підтримати традиції і водночас вдихнути в них дух сучасності. Святкування тільки розпочалися, тому бажаємо з радістю й натхненням підготуватися до наступних свят».

Іванна Литвинець,
культурно-мистецький відділ,